Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A hazai erdők talaja jelentős vízhiánnyal küzd, amit nemcsak a csapadékhiány, hanem annak egyenlőtlen eloszlása is tovább súlyosbít. A Pilisi Parkerdő szóvivője, Mészáros Péter az Infostartnak elmondta, hogy 2022-ben rendkívüli szárazság sújtotta Magyarországot, és ennek hatására a kijelölt, idős bükkfák is komoly károkat szenvedtek. Sok fa csúcsa elszáradt, néhány esetben pedig a törzs kérgének leválása miatt teljes pusztulás következett be. A klímaváltozás miatt az erdők fenntartása egyre nagyobb kihívás, ezért a Pilisi Parkerdő szakemberei különböző jövőbeli forgatókönyveket dolgoztak ki.
Egyik előrejelzés szerint 2050-re a pesti oldalon a zárt erdők eltűnhetnek, és helyüket sztyeppeszerű növényzet veheti át, amelyet csak tudatos beavatkozással lehet megakadályozni.
A szóvivő hangsúlyozta, hogy az erdők megőrzése érdekében egyes fajokat új, klímarezisztensebb fajokra kell cserélni, és növelni kell az erdők biodiverzitását. Az enyhe telek miatt a kártevők nem pusztulnak el kellő mértékben, ami tovább növeli az erdők sérülékenységét. Ha viszont a téli hónapokban elegendő csapadék hullana, és az lassan szivárogna be a talajba, az nagyban segítené a tavaszi növekedést. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján azonban a változó éghajlati viszonyok miatt az erdők túlélése egyre inkább emberi beavatkozást igényel.