Idegen fajok terjednek az országban: komoly veszélyt jelentenek

Idegen fajok terjednek az országban: komoly veszélyt jelentenek

agrarszektor.hu
A természetvédelem sikere az állami szerepvállalás mellett a helyi közösségek együttműködésén és a tudományos eredmények alkalmazásán múlik - emelte ki beszédében Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára Debrecenben, „a Bizonyosságok és bizonytalanságok a tudományban 1-4.” című konferenciasorozaton, amelyet az Agrárminisztérium és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem támogatott.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!

NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!

Magyarországon az állami természetvédelem különleges szerepet tölt be: tíz nemzeti park igazgatóság szakmai irányítása alatt több mint 300 ezer hektár állami tulajdonú védett terület kezelése zajlik. Ezen kívül az ország területének 21 százaléka Natura 2000-es besorolású, míg 9 százaléka védett természeti terület - írja közleményében az Agrárminisztérium.

Az államtitkár rámutatott arra, hogy az idegenhonos fajok terjedése veszélyezteti hazánk ökoszisztémáinak stabilitását, és ezek kezeléséhez elengedhetetlenek az átfogó kutatások és a társadalmi összefogás annak érdekében, hogy hatékony intézkedések születhessenek. A természetvédelmi fejlesztések keretében eddig 42 milliárd forintot fordítottak élőhely-rekonstrukciókra. Ezek jelentős része vizes élőhelyeket érintett, amelyek helyreállítása és a fenntartható vízgazdálkodás kiemelt jelentőséggel bírnak. A géntechnológiával módosított élőlények kapcsán az államtitkár óvatosságra intett. Magyarország a géntechnológia tekintetében az elővigyázatosság elvét alkalmazza: megfelelő kockázatelemzés nélkül nem engedhető meg semmilyen géntechnológiával előállított szervezet forgalomba hozatala vagy termesztése.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Felszín alatti csepegtető öntözés (SDI) (x)

Az SDI (Felszín alatti csepegtető öntözés) a mikroöntözés fogalmához talán leginkább közel eső öntözési mód, amivel a gyökérzónába juttatjuk az öntözővizet, és ezzel együtt a vízbe kevert tápanyagot.

KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?