Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A talajvédelmi szakértőnek legalább 3 évente elméleti és gyakorlati ismereteket nyújtó szakmai továbbképzésen kell részt vennie - írja a Nébih. A 2020. január 1-jén életbe lépő, új szabályozás kreditpontokban határozza meg a szakértői továbbképzés elismerésének feltételét. Eszerint a szakértőnek 3 éven belül legalább 20 kreditpontot kell összegyűjtenie ahhoz, hogy a jogszabályban előírt továbbképzési kötelezettségét teljesítse. A kreditrendszer előnye, hogy a minimálisan megszabott 20 kreditpont többféleképpen, illetve több lépésben - részben kötelezően teljesítendő, részben pedig szabadon választott továbbképzések útján - is teljesíthető.
A továbbképzési kötelezettség teljesítését megkönnyítendő, a Nébih 2020 őszétől kezdve, évente egy alkalommal, elméleti képzést szervez a talajvédelmi szakterületet érintő hatósági jogszabályi változásokról. A képzésen a hároméves ciklusban legalább egyszer minden szakértőnek kötelező jelen lennie. A képzés pontértéke 5 kreditpont.

Változatlanul pontszerzési alternatíva marad a kétévente megrendezésre kerülő Talajtani Vándorgyűlés is, ahol a részvételért 15 kreditpontot írathatnak jóvá a jövőben a szakértő kollégák. Így akár már két lépésben teljesíthető a 20 pontos limit. A fentieken túl egyéb, más talajvédelmi szakterületet érintő előadáson/képzésen való részvétel is beszámítható a továbbképzési kötelezettség teljesítésébe. Ezen előadások/képzések szervezőinek külön kérelemben kell benyújtaniuk a szakmai esemény tematikáját, előadóit a Nébih-hez jóváhagyásra. A hivatal - egyedi elbírálást követően - értesíti a szervezőket, hogy az adott rendezvény továbbképzésnek tekinthető-e, valamint hány kreditpontot ér. A szervezők az engedélyezett oktatásról egy külön formanyomtatványon állítják ki a részvételi igazolást a képzésen résztvevőknek. Az igazolás a Nébih felé nyújtandó be a képzési kötelezettség teljesítésének alátámasztására, amikor a 20 kreditpont összegyűlt.