Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az amerikai Yale Egyetem 2018-as környezetvédelmi teljesítmény index (EPI) jelentéséből kiderül, pontosan melyek a világ legzöldebb országai. (Kétévente készül ilyen index, jelenleg a 2020-as mérést végzik.) 180 ország teljesítményét vizsgálták a környezetvédelem terén, tíz kategóriában 24 tényező alapján - írja a novekedes.hu.
Ezek között megtalálható
- a légszennyezés,
- a vízkészletek minősége,
- a szennyvízkezelés,
- a biodiverzitás,
- fajvédelem,
- az erdők állapota,
- a klímaváltozás elleni intézkedések,
- és a növényvédelmi szerek használata a mezőgazdaságban.
Az európai és észak-amerikai országok érték el a legmagasabb pontszámot, míg az ázsiai és afrikai országok kapták a legkevesebb pontot. A lista első helyén Svájc áll 87,4 ponttal, őt követik Franciaország, Dánia, Málta és Svédország. A lista első 16 helyéből 15-ön az Európai Unió tagállamai állnak. Az Egyesült Államok a 27. helyet érte el, Kína pontszáma pedig csak a 120. helyre volt elég.
Szorosan mögöttünk, a 45. helyen tartózkodik Románia. A lista legvégén Burundi szerepel 27,43 ponttal, közvetlen előtte pedig Banglades (29,56), a Kongói Demokratikus Köztársaság (30,41) és India (30,57).
Január közepén az Európai Unió nyilvánosságra hozta beruházási tervét: ezermilliárd eurót szánnak a gazdaság környezetbarátabbá tételére. A közösség elkötelezett amellett, hogy 2050-re a világ első klímasemleges területévé váljon. Az európai országok jellemzően vezető szerepet töltenek be az éghajlatváltozás elleni küzdelemben, hivatalba lépése óta Ursula Von der Leyen elsőszámú prioritásként jelölte meg ezt a tématerületet.