Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az EP első olvasatban fogadta el a francia liberális Corinne Lepage jelentését a génmódosított növények köztermesztéséről, amellyel lényegében támogatja az Európai Bizottság kezdeményezését a köztermesztés tilalmának tagállami meghatározásáról - írja a BruxInfo.
A javaslat lényege, hogy a jövőben már ne az EB ítélhesse meg, hogy mely növényfajtákat lehet termeszteni az EU-ban, és melyeket nem, hanem a tagállamok szabadon dönthessék el, hogy a területükön lehet-e termeszteni genetikailag módosított szerkezetű növényeket, avagy sem. A Bizottság kikötötte, hogy a tagországok nem hivatkozhatnának egészségügyi és környezetvédelmi indokokra a tiltáskor vagy korlátozáskor.
Az Európai Parlament az elfogadott jelentésében azt javasolta, hogy a tagországok legalább környezetvédelmi indokokra hivatkozhassanak. Ilyen indokok lehetnének az EP szerint a növényvédő szerekkel szembeni ellenállóképesség, a biológiai sokféleség megőrzése, vagy a megfelelő adatok hiánya azzal kapcsolatban, hogy a génmódosított növények termesztésének milyen negatív következményei lehetnek a környezetre.
Corinne Lepage Strasbourgban azt mondta, ha a GMO-t majdan tiltó tagországok hivatkozhatnának a klasszikus környezetkárosító okokra, könnyebben érvelhetnének a Kereskedelmi Világszervezettel folytatandó esetleges vitában, félő ugyanis, hogy a WTO azonnal szabályellenesnek minősítené a GMO köztermesztésének tiltását.
A jogszabály vitája a Tanácsban folytatódik.