Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Ahogy világszerte egyre feljebb kúszik a farmerek átlagéletkora, Japán meghozta a döntést: robotok kellenek és önvezető traktorok. Amíg a világ más országaiban attól tartanak az idénymunkások, hogy a betakarító robotok elveszik a kenyerüket, Japánban más a helyzet. Az ENSZ adatai szerint a fejlődő országokban ugyan 60 év a földművesek átlagéletkora, de Afrikában például egyre több fiatal próbál visszatérni a földhöz.
Ezzel szemben ma 67 év a japán farmerek átlagéletkora, és egyre nő azok száma, akik úgy vonulnak vissza a földekről, hogy nincs aki kövesse őket. Így az elmúlt két évtizedben a műveletlenül hagyott terület megkétszereződve elérte a 420 ezer hektárt 2015-re. Ebben a helyzetben az amúgy is jelentős élelmiszer importra szoruló Japán egyre nehezebben tudja biztosítani a kiszámítható élelmiszer ellátást. Ezért Hiroshi Moriyama mezőgazdasági miniszter úgy gondolja: a nyugdíjba vonulókat önvezető traktorokkal és különféle feladatokra specializált robotokkal kell helyettesíteni.
A legfrissebb hírek szerint Japán - ahol egyébként több évtizede folynak emberszerű robotok fejlesztésére vonatkozó kísérletek - az áprilisban kezdődött üzleti évben 4 milliárd jent (36 millió dollárt) szán a farmok automatizálását és 20 különféle robot kifejlesztésére, köztük olyanéra is, amely a túlérett barackokat különíti el a többitől. Takaki Shigemoto a JSCV kutatóközpont szakembere ugyanakkor azt várja a technológiai fejlesztésektől, hogy vonzóvá teszik a mezőgazdaságot a digitális forradalom eredményeit követő fiatal nemzedékek szemében.
Forrás: blog.syngenta.hu