1 hónap múlva jön az Agrárium 2025 konferencia!
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!
A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az elmúlt években lényegesen bővítette hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerét, számos szervezettel, vállalattal, intézménnyel és kutatóintézettel működik együtt. Tevékenységéhez szorosan kapcsolódik az egyetem fenntartásában lévő Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, amely agrárterületen a vármegye meghatározó középfokú képzőhelye - írja közleményében a Széchenyi Egyetem.
A két intézmény a napokban a térség egyik ingatlanfejlesztő vállalkozásával, a Garzon Plaza Kft.-vel kötött együttműködési megállapodást. A cég többek között a ma már Chateau Földváry nevet viselő öttevényi kastélyt üzemelteti, amelyet a tulajdonos, Matusz Balázs újított fel. Az egyetemmel kialakított partnerség leginkább az oktatási tevékenység segítésére, gyakorlati helyszín és kutatási infrastruktúra biztosítására, konzultációs lehetőségekre, valamint tudományos kooperációra terjed ki. A kertészeti terület támogatása mellett a dokumentum élelmiszer-biztonsági témákat, valamint egy akvapóniás termesztési egység kialakítását foglalja magába. Utóbbi egy innovatív élelmiszer-termelési eljárás, amelyben a vízi állatok és a növények szimbiózisa adja a tápanyagokban gazdag végeredményt. Az együttműködést megpecsételő ünnepélyes aláíráson dr. Tóth Tamás, a kar dékánja felhívta a figyelmet a vállalati partnerségek fontosságára, kiemelve azok gyakorlati hasznát.
Egyetemünk nemcsak a régió oktatási központja kíván lenni, de céges kapcsolatain keresztül célja a gazdaság fejlődéséhez való hozzájárulás is. Mindez csak úgy lehetséges, ha az ipari szereplőkkel közösen gondolkodva fejleszti képzési, kutatási és szolgáltatási tevékenységét. A Széchenyi-egyetem letette a voksát a projektalapú oktatás mellett, amelynek segítségével nagy hangsúlyt kap a gyakorlati tudásfejlesztés a közép- és a felsőfokú képzés során egyaránt
- fogalmazott. Hangsúlyozta: az együttműködés célja többek között olyan innovatív kertészeti termékek előállításának megismerése és alkalmazása, mint az akvapóniás rendszer.
Ez a haltenyésztés és a kertészeti tevékenység összehangolásáról szól, fókuszba helyezve a fenntarthatóságot, a szenzortechnológiát, illetve a minőségi élelmiszer-előállítást
- részletezte. Az eseményen Nagy István agrárminiszter hangsúlyozta: a problémák megoldásához naprakész elméleti és gyakorlati tudásra van szükség.
Nem elég a tankönyvi ismeret, kell hozzá a felépítmény, amit a gyakorlati tudás ad. A közép- és felsőfokú képzés egységének megvalósítása pontosan jelzi a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar megújulásában a szakvégzettek nagy szerepét, akik száma jelenleg túl alacsony. A jövő mezőgazdasága múlik azon, hogy ezt tudjuk-e növelni. Ha az oktatási integráció és a vállalati együttműködések sikeresek lesznek, akkor sokkal vonzóbb lesz a képzés, ami a fő cél
- jelentette ki. Hozzátette: támogatja az ehhez hasonló gyakorlatias partnerségeket, mert az igazán értékes hallgató az elméletben megszerzett tudását a gyakorlatban tudja alkalmazni.