Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
1. A lehullott levelek összetakarítása
Elkerülhetetlen és fárasztó munka, de mindenképpen érdemes összegyűjteni a lehullott lombot, amit azután komposztálhatunk, vagy - ha erre nem érzünk hajlandóságot - felhalmozhatjuk egy félreeső területen. A pázsiton semmiképp nem érdemes nagyobb mennyiségű lombot hagyni, mert az átázott lomb ideális táptalaj a tavaszi penészedésnek.
Jelentkezzen most a Portfolio kétnapos agrárkonferenciájára!
Agrárszektor 2016: két nap, 70 előadó, 800 résztvevő, és a magyar agrárszektor legforróbb témái
2. Az utolsó fűnyírás
Az időzítés nem könnyű, de arra kell ügyelni, hogy a szokásosnál kicsit magasabbra hagyjuk a füvet.
3. A pázsit műtrágyázása
Az első hó lehullása előtt célszerű még egyszer tápanyagokat adagolni a pázsitnak, mert ezzel megerősítjük a gyökérzetet, amit tavasszal meghálál a fű.
4. Fűvetés
Talán a legnehezebben időzíthető művelet, de ha sikerül a pázsit megújítást nem sokkal az első hó érkezése előtt megejteni, a hótakaró megvédi a magvakat, és kellő vízzel látja el őket ahhoz, hogy a tavaszi olvadáskor egyenletesen kikeljen a friss fű. Így megtakaríthatjuk magunknak a tavaszi füvesítéssel járó állandó locsolást.
5. Gyomirtózás
Az ősz ideális időszak arra, hogy a megfelelő gyomirtó bevetésével elejét vegyük a tavaszi burjánzásnak.
6. Az évelők felkészítése a télre
Örök vita, hogy melyik évelőt érdemes visszavágni a hideg beállta előtt, de az biztos, hogy visszavágás nélkül az évelők ideális hófogóként szolgálhatnak a kertben. Akár a vágás mellett döntünk, akár nem, jó ötlet lehet a növények gyökérzetét erősítő tápoldatot adni az évelőknek a "téli álom" előtt.
7. Az ágyások átforgatása
Akár zöldségekről, akár virágágyásokról van szó, a fagy előtt érdemes utoljára átforgatni a talajt. Ezzel ismét a felszínre emelhetjük azokat a kártevőket, amelyek már elhelyezkedtek a talajfelszín alatt, így nagyobb részük pusztul el az érkező hidegben, mintha háborítatlan földben vészelhetik át a fagyokat.
8. Facsemeték ültetése
A gyökérzet szintjén a talaj hőmérséklete magasabb, mint a felszínen, így érdemes őszre időzíteni a facsemeték kiültetését, hiszen elég idejük lesz meggyökeresedni.
Forrás: blog.syngenta.hu