Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A legegyszerűbb megoldás az, ha mi magunk termesztjük a zöldségeket otthon. Habár úgy tűnhet, hogy ez rengeteg munkával jár, akadnak olyan zöldségek, amelyek szaporítása sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk. Íme öt olyan faj, amelyeket elég csak egyszer megvásárolnunk a boltban, utána ugyanis folyamatosan rendelkezésünkre állnak majd otthon, ha odafigyelünk néhány apróságra a szaporítás során.
Zeller
A főzés során a legtöbb esetben levágjuk, majd kidobjuk a zeller levelek alatti rövid fás részét. Érdemes azonban felhasználnuk ezt a feleslegesnek tűnő részt. Vágjuk le a zeller végét, és helyezzük egy vízzel teli sekély tálba, vagy csészealjba, lehetőleg egy napsütéses helyre. Rövid időn belül, újra vastag levelek jelennek majd meg a fás rész tetején, néhány nap múlva pedig újra dús zellerszárunk lesz. Ezt követően ültessük el termőföldbe a növényünket.
Sárgarépa
A szár alatti fás részből a sárgarépa is könnyedén szaporítható otthon. Vágjuk le róla a zöld leveles részét, amelyet amúgysem szoktunk elfogyasztani, mjajd a fél centiméteres fás részt helyezzük annyi vízbe, hogy az pont ellepje. Ezt a vízzel teli edényt helyezzük egy jól megvilágított szobába, vagy akár az ablakpárkányba, és várjunk míg újra ki nem fejlődik a sárgarépa belőle.
Római saláta
Nagy mennyiségben termeszthetünk otthon egy fej salátából, akár többet is. A saláta torzsáját használjuk fel ehhez, amelyet helyezzünk körülbelül msáfél centiméter vízbe. Ha gyökerek jelennek meg a torzsa alján, illetve elkezdenek levelek kinőni a tetején, akkor ültessük el a növényt egy termőfölddel teli edénybe, vagy akár ki a kertbe, ha az időjárás is engedi.
Mogyoróhagyma
Könnyedén termeszthetünk otthon mogyoróhagymát, ha egy fej gyökereit felhasználjuk. Vágjunk le az egy hagymából 2,5 centiméteres gyökérhez kapcsolódó részt, majd tegyük egy pohár vízbe. Tegyük ezt a poharat egy jól megvilágított, közepes hőmérsékletű szobába. Ha már 10-14 centiméter hosszúak, készen állnak a fogyasztásra, illetve a további átültetésre.
Koriander
A koriandernek általában csak a levelét használjuk fel a konyhában, nem érdemes azonban a szárát sem kidobnunk. Ha ugyanis a szárát belerakjuk egy pohár vízbe, akkor könnyedén szaporíthatjuk, egy idő után ugyanis gyökerek jelennek majd meg rajta. Ha ez megtörtént, akkor ültessük az új növényeket egy termőfölddel teli edénybe, majd helyezzük az egészet egy világos szobába. Néhány hónap múlva friss koriander fejlődik majd a cserépben.