Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A pozsgások vagy más néven szukkulens növények jól tűrik a szárazságot, illetve a barátságtalan környezetet, igénytelenek, így ideálisak lehetnek azok számára akiknek kevesebb idejük van a növények gondozására, ápolására. Tavasztól a hidegek beköszöntéig a szabadban is tarthatjuk ezeket a növényeket balkonládában vagy egy kis sarkot kialakítva a kertben, de be is ültethetjük vagy cserepestül besüllyeszthetjük őket a földbe.
Arra ültetésnél mindig figyeljünk, hogy a fölösleges víz mindig el tudjon szivárogni, a túlöntözést ugyanis rosszul viselik. A napfényes helyet meghálálja, annál jobban fejlődik minél több fény éri, emellett jó vízáteresztő képességű laza talajt igényelnek. A nyári időszakban érdemes 2-3 hetente pótolni a számukra hiányzó tápanyagokat. A pozsgásokhoz tartoznak például a kövirózsák és a varjúhájak is. A kövirózsát ültethetjük úgy is, hogy egymás mellett hagyjuk a növényt, de szét is szedhetjük a töveket.
A kövirózsa egész évben szaporítható. Szaporításához nem kell mást tenni, mint kézzel kihúzni a talajból a kövirózsa egyik sarját, amelyet könnyen megtehetünk a sekélyen gyökerezés miatt. Késsel válasszuk le a sarj növényt, vigyázva, hogy nehogy sérüljenek a gyökerek. Egy-két napon keresztül hagyjuk a levágott sarjat árnyékos helyen, ahol a vágási felület regenerálódik, mellyel a gyökérrothadást előzzük meg. Ezután már nincs más dolgunk, mint a kiválasztott helyére ültetni a növényt. Ha többfajta kövirózsát ültetünk egymás mellé, gyakran keresztezik egymást egyes fajok, így új növény jelenhet meg.