agrarszektor.hu • 2021. október 10. 06:00
Ha valaki az alábbi sorokat olvassa, akkor jogosan merülhet fel benne a kérdés, hogy vajon mit kereshet egy fogkefe a kertünkben, és mik azok a szuper praktikák, amiket ezzel az egyszerű, ám annál fontosabb tárggyal tehetünk. Ugyanis a fogkefének nemcsak a fürdőszobánkban vehetjük hasznát, hanem bizony a veteményesben is. Ha nem szeretnénk súlyos ezreket költeni, de valamilyen tuti módszereket keresünk, amelyek segítségünkre lehetnek az udvaron, akkor nem is kell tovább keresnünk. Csak ragadjuk meg a - már lehetőleg nem használt - fogkefénket, és kezdődhet is a munka!
Még egy komoly érv a fogkefe mellett az is, hogy újra fel tudjuk használni az egyébként már kidobásra szánt használati tárgyunkat - írja a balconygardenweb. Így a környezetünket is kímélhetjük, mellette pedig megkönnyíthetjük a saját dolgunkat. Na de a lényeg: mik is pontosan azok a kerti munkálatok és trükkök, amiket egy egyszerű fogkefe segítségével elvégezhetünk? Íme:
Jön az agrárium csúcseseménye, az Agrárszektor Konferencia!
December 9-10-én rendezi meg a Portfolio Csoport az Agrárszektor Konferenciát, amely ma a hazai agrárium csúcseseményének számít. A kétnapos rendezvény napirendre tűzi azokat a legaktuálisabb és legforróbb témákat, amelyek döntően befolyásolják az agrárgazdasági szereplők üzleti-gazdálkodási tevékenységének eredményességét. A konferencia egyedülálló módon nyújt átfogó információkat az agrárgazdaság helyzetéről, és ad prognózisokat a támogatási, a finanszírozási, a piaci és az üzleti lehetőségekről, emellett napirendre veszi a legfontosabb szabályozási változásokat is. A résztvevőknek lehetőségük nyílik networkingre és kapcsolatépítésre is, és az esemény színvonalát rangos szakmai díjátadó is emeli. Ne hagyja ki az év egyik legfontosabb agráreseményét, jöjjön el a Portfolio Agrárszektor Konferenciára december 9-10-én.1. Zöldségek és gyümölcsök "beporzása"
Ehhez a művelet elektromos fogkefére lesz szükségünk, és nincs is más dolgunk, csak bekapcsolni, és odatartani a növényhez. A vibráció segít abban, hogy a virágpor szétszóródjon.
2. Fő a tisztaság
Talán nem is gondolnánk bele elsőre, de egy elektromos fogkefe nagyszerű takarítóeszköz is lehet. Csak vegyük elő a koszos vázáinkat, üvegeinket, cserepeinket, keverjünk ki egy egyszerű szappanos oldatot és már kezdődhet is a tisztítás. Ha például keskeny a nyaka az adott tartónknak, akkor könnyedén hozzáférhetünk a szűk részekhez is a fogkefe segítségével. A kis edényeink olyanok lesznek, mint új korukban.
3. Felejtsük el a koszos növényeket
Ehhez a művelethez már egy sima, nem elektromos fogkefére lesz szükségünk. Lehetőleg válasszunk puha sörtéjű kefét, így semmiképpen sem tehetünk felületi károkat sem a növényeinkben. Segítségével könnyedén megtakaríthatjuk a leveleket, virágokat és a szárakat is, legyen szó porról, bogarakról vagy bármilyen más nagyobb szennyeződésről.
4. Mini "gödrök" a magok számára
Ha kisebb, akár borsó méretű lyukakat szeretnénk létrehozni a magok ültetéséhez/vetéséhez, akkor egy régi, akármilyen fogkefe nagyszerű lehet a célra. Ráadásul a kezünk sem lesz piszkos, és mindössze annyi a dolgunk, hogy beleszúrjuk a földbe, megforgatjuk, és gyakorlatilag készen is van. Gyerekjáték!
5. Tisztítsunk kukoricát
A kukorica könnyen koszolódik, formája miatt pedig nem mindig egyszerű feladat a megtisztítása. Ám erre is van megoldás, méghozzá a fogkefe segítségével, amivel pikk-pakk megtisztíthatjuk ezt a sárga csemegét.
6. Növényi jelölő
Talán ez lehet az egyik meglepőbb pont, ám annál kreatívabb. Ha több dolgot is termesztünk a kertünkben vagy a balkonon, akkor kitűnő ötlet, ha fogkeféket állítunk a földbe, amikre aztán ráírjuk az adott növény nevét. Erre a célra lehetőleg fából készült fogkeféket használjunk.
7. Zöldség,-és gyümölcstisztítás
Ha frissen szedjük a veteményesből a terméseket, akkor azok érthető módon koszosak, tele lehetnek földdel. Ezeket olyakor nem könnyű csak vízzel és a puszta kezünkkel letakarítani, így ebben az esetben is érdemes fogkefét ragadni és lesikálni a zöldségeket, gyümölcsöket - ez különösen hasznos a gyökérzöldségekhez.
8. Művészet a kertben
Szintén egy olyan ponthoz érkeztünk, ami elsőre meglepőnek tűnhet, de ha van egy kis kreativitásunk, akkor rögtön máshogy fest a helyzet. Például, mártsuk a kefét festékbe, és egyszerűen kezdjünk el vele fröcskölni a kövekre, sziklákra, bútorokra, vászonra vagy lényegében bármire, amire csak szeretnénk. A puhább sörtékkel akár festhetünk is, minden csak a képzelőerőnkre van bízva!
9. Körömtisztítás
Egy alapos kerti munka után szinte fekete lehet a kezünk a sok kosztól, földtől, a körmeinkről pedig nem is beszélve. Előbbit egy alapos kézmosással orvosolni is tudjuk, ám nem ilyen egyszerű a helyzet, ha a körmeinkről van szó. Azonban egy régi fogkefe segítségével ez is pillanatok alatt megoldható, csak dörzsöljük oda a kefét, ami vélhetőleg szépen el is fogja távolítani a szennyeződéseket és a koszt.
10. Kerti szerszámok tisztítása
A tisztaság vonalán maradva fontos szót ejteni arról is, hogy a kerti eszközeinket és tartóinkat egyaránt megtakaríthatjuk a kefénk segítségével. Egy kis tisztítóoldat, egy régi fogkefe és már kezdődhet is a tisztogatás. Ez egy lényeges lépés, hiszen a tiszta szerszámok nagyon fontosak, főleg akkor, ha zöldségeket és gyümölcsöket is termesztünk.