Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A megyei kormányhivatalok közelmúltbrli kutatása kimutatta, hogy Magyarország több szőlőtermő területén megjelent a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó Candidatus Phytoplasma vitis vektora, az amerikai szőlőkabóca (Scaphoideus titanus) L3-as fokozatú lárvája. A rendkívül veszélyes kórokozót terjesztő rovar lárváit ebben és a következő L4-es fejlődési szakaszukban a legcélszerűbb elpusztítani. Ez általában a szőlő virágzása idejére vagy közvetlenül az azt követő időszakra esik - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal felhívásában.
A vektor elleni védekezést, a kabócák előfordulásától függetlenül kötelező végrehajtani a Magyarországon fellelhető valamennyi szaporítóanyag-előállító területen, így a törzsültetvényekben és faiskolákban, illetve a fitoplazma fertőzés miatt hatóságilag körülhatárolt területeken. Azokban a termő ültetvényekben, ahol az előző tenyészidőben kimutatták az amerikai szőlőkabóca jelenlétét, a nagyobb fertőzésveszély miatt kifejezetten ajánlott az előzetes óvintézkedéseket megtenni.
A védekezésre többféle rovarölő szer alkalmazható, ilyenek például a tiametoxam, a lambda-cihalotrin, a deltametrin, a béta-ciflutrin, a klórpirifosz-metil, és a klórpirifosz hatóanyagú permetező szerek - derül ki a Nébih közleményéből. A védekezés ütemezését online károsító monitoring rendszer és térkép segíti, amelyen naprakészen elérhetőek az egyes lárvafokozatok észlelésének helyei. Ezzel egyidejűleg érdemes kijuttatni az ültetvényre a szőlőperonoszpóra és a szőlőlisztharmat fertőzését megakadályozó növényvédő szereket is - áll a NÉBIH tájékoztatójában.