Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az USDA szeptemberi elemzése pontról pontra elmagyarázza, miért valószínű, hogy Európában idén újabb rekordot dönt a kukorica behozatala.
1. A takarmányozásra használt valamennyi gabonaféle (búza, árpa, zab, kukorica) kevesebb termést hozott az átlagosnál az Európát sújtó aszály miatt. Ráadásul a kukorica termőterülete is csökkent. A búza fekete-tengeri kínálata idén jelentősen zsugorodik.
2. Az állatitermék-előállítás volumene nem csökken, ezért egyre több és több kukoricára van szükség. Ez még az olyan évjáratokban is érezhető, mint amilyen a 2014. évi volt, amikor rekordtermés született gabonafélékből. A kukoricaimport növekedése még ebben a bőséges évjáratban is tetten érhető volt.
3. Amerikában bőséges kukorica- és szójatermésre van kilátás, ami érezhető nyomást gyakorol a globális kukoricaárakra is. Ez versenyképes szinten tartja a tenegeri árát, különösen a búzával és az árpával összehasonlítva, amelyek a regionális hiány miatt sokat drágultak.
Az USDA szakemberei hozzáteszik: Európa kukoricaéhsége elsősorban a regionális beszállítóknak kedvez, azaz Ukrajnának és Szerbiának, illetve Dél-Amerika profitálhat még belőle. Az USA a génmódosított szervezetek tilalma miatt csak korlátozottan fér hozzá az európai piachoz, de a világpiacon általánosan érezhető erősebb kereslet az ottani exportőröknek is kedvezni fog.