Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egy frissen megjelent kutatás szerint összesen 571 vadon élő növényfaj halt ki az elmúlt 250 évben - írja a BBC-re hivatkozva a 444.hu. Ez a szám nagyon magasnak számít, kétszer akkora ugyanis, mint az ebben az időben kihalt összes madár, emlős és kétéltű fajok száma összeadva. A kutatók szerint a növényi kihalás jelenleg ötszázszor gyorsabban zajlik, mint amit amúgy természetes körülmények között várni lehetne. A most készített kutatás volt egyébként az első, amely számba vette, hogy milyen növények haltak már ki, illetve hogy milyen gyorsan történik mindez.
Érdekesség, hogy az emberek többsége ugyan meg tud nevezni egy-egy kihalt emlőst vagy madarat, viszont nagyon kevesen vannak olyanok, akik fel tudnának sorolni akár egyetlen olyan növényt is, amely a közelmúltban tűnt el a Föld színéről. A kihalt fajok között van például a chilei szantálfa, melyet értékes olajaiért vágtak ki az emberek, a felszín alatt élő, különleges Thismia americana, illetve a Szent Heléna olajfa. A sok rossz hír között akadt azért némi örömhír is, hiszen kiderült, hogy van pár olyan korábban kihaltnak hitt faj, amely még él, mint például a chilei sáfrány. A növényi kihalás mértéke azért is aggasztja a kutatókat, mivel az élővilág összes többi szereplője nagyban támaszkodik a növényekre élete során, azaz a növények kihalása minden faj számára, így az emberek számára is rossz hír.