Ezzel a megoldással rukkolt elő a kormány a jövő időjárására

agrarszektor.hu
Folyamatosan növekedő átlaghőmérséklettel és kiszámíthatatlan csapadékeloszlással kell számolni Magyarországon a következő évtizedekben. Az Agrárminisztérium szerint a mezőgazdaság szempontjából a klímaváltozás már most aktuális, erre az öntözésfejlesztés lehet a megoldás, a magyar termelők pedig tudatos vízgazdálkodással készülhetnek fel rá.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Egyre kiszámíthatatlanabb lesz a csapadék alakulása a következő évtizedekben, az öntözésfejlesztés azonban megoldás lehet - mondta az InfoRádióban a sivatagosodás és aszály elleni világnap kapcsán Feldman Zsolt, az agrártárca mezőgazdaságért felelős államtitkára. Emellett az ismert klímamodellek alapján a következő évtizedekben folyamatosan növekedő átlaghőmérséklettel is számol az Agrárminisztérium.

Feldman Zsolt hangsúlyozta, hogy tudatos vízgazdálkodással törekedni kell arra, hogy a hektikusság miatti kockázatok csökkenjenek. A klímaváltozás a mezőgazdaság szempontjából már most aktuális, amit az elmúlt fél év is jól mintáz. Ősztől májusig érdemi csapadék nem esett, utána viszont sokkal intenzívebb esőzések csaptak le az országra, amit azt jelenti, hogy jelentősen át kell majd alakítani Magyarország agrárkultúráját - tette hozzá. 

Forrás: MTI Fotó: Balázs Attila

Mint beszámolt róla, a kormány ehhez kapcsolódva egy olyan öntözésfejlesztés-beruházási csomagot fogadott el, amely alapján a felszíni vízkészletek tekintetében évente 17 milliárd forintért létesül a gazdákhoz a vizet eljuttató infrastruktúra. Így lehetővé válik több százezer hektárnyi terület öntözése. Ezen kívül új támogatási struktúrával arra ösztönzi a kormány a termelőket, hogy közösségekben gondolkodjanak és fejlesszenek, valamint működtessenek öntözési struktúrákat - hívta fel a figyelmet Feldman Zsolt.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?