Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Hiába az idei bőtermés, vegyes érzelmekkel figyelik a búzapiac alakulását a brit szigeteken, ami meglátszik az emelkedő tőzsdei jegyzéséken is. A termelői árak szintén felfelé tartanak, legyen szó étkezési vagy takarmánybúzáról. A londoni tőzsdén a takarmánybúza már elérte a 161,5 eurót (53,5 ezer Ft) tonnánként, és novemberben tovább emelkedett. A takarmánygabona árát az is támasztja, hogy az USA-ban nagyon vontatottan halad a tavaszi áradások miatt későn elvetett kukorica betakarítása. Vagyis úgy néz ki, hogy a helyettesítő termékből kevesebb és később jelenik meg a piacon. Eközben Argentínában és Ausztráliában is késik az aratás az időjárás miatt.
Attól azonban mégsem kell tartani, hogy meglódul a búza ára, hiszen a kínálat összességében bőséges a világpiacon. Mint arról az agrárszektor.hu is írt, a franciáknál éppenhogy a felesleg levezetése okoz gondot. Nemcsak Európában jó a termés, de a fekete-tengeri régióban is. Angliában azonban hűti a kedélyeket, hogy tavaly nagy veszteségket szenvedtek el az aszály miatt, és az idei ősz is nagyon száraznak indult, ezért a termelők nem tudták időben elvetni a búzát. Noha tudjuk, hogy a novemberben elvetett búzából is lehet jó termés, kiváló azonban sosem lesz. Emiatt félő, hogy a 2020. évi aratás gyenge termést hoz, és olyasmi történik, amire rég nem volt példa: Anglia nettó búzaimportőrré válhat. A tőzsdei reagálás ennek köszönhető.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Oláh Tibor