Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az élelmiszereket sem kíméli a kornavírus, ugyanis a járványnak köszönhetően csökkenhet a lakossági fogyasztás. Egyre gyorsabban terjed a koronavírus Kínában, már 2800 fertőzöttről van tudomásunk világszerte, és 80 halálos áldozatot követelt eddig az új járvány, írta meg a Portfolio.
A szójabab világpiaci ára vékánként 900 dollárcent alá esett, mellyel az évben már közel 6%-os csökkenést szenvedett el az árfolyam idén. A búzát és a kukoricát kevésbé viselte meg a koronavírus, az előbbi, bár az elmúlt napokban esett, de idén még így is 1%-os pluszban tartózkodik, míg a kukorica már 2%-ot veszített az értékéből 2020 első kereskedési napja óta.
A kínai városok karanténba tételének és az utazási korlátozásoknak köszönhetően a járvány kitörése óta jellemzően otthonukban maradnak az emberek, kevesebbet étkeznek étteremben, mely mind visszafogja a mezőgazdasági élelmiszerek iránti keresletet. Az elmúlt évben az afrikai sertésinfluenza jócskán megnyirbálta a kínai sertésállományt, melynek következtében a takarmányok kereslete - mint a szója és a repce - is jelentősen visszaesett.
Kína a világ legnagyobb rizs és búzatermelője és fogyasztója is egyben, a kukorica tekintetében pedig a második legméretesebb. A járvány keresztbe tehet a frissen aláírt első körös amerikai-kínai kereskedelmi megállapodásnak, melynek keretében Kína a korábbinál jóval több amerikai mezőgazdasági termék importja mellett kötelezte el magát.
Vasárnap a kínai hatóságok még azt nyilatkozták, hogy egyelőre nem sikerült megállítani a vírus terjedését, hiába tettek agresszív lépéseket annak érdekében, hogy komoly mobilitási korlátozásokat vezettek be a betegség epicentrumának környékén.