Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az őszi árpa már átlépett a szárba indulás kezdeti stádiumán, kitapinthatók az első szárcsomók. Az állományok fejlődése több hetes előnyben vannak az ilyenkor megszokotthoz képest, olvasható a magyarnovenyorvos.hu oldalán. A kissé buja növekedés elősegíti az alsó, idősebb leveleken már az ősz folyamán megjelent levélfoltosságot okozó kórokozók és a gabonalisztharmat lassú, de folyamatos terjedését. A rozsdabetegségek közül a növényállományok fejlettsége és az éjszakai erős harmatképződés elsősorban a sárgarozsdának kedvez, amely nem a tipikus tünetekkel, de néhány tájegységen már jelen van. Érdemes lehet elővenni a kézi nagyítót és a mikroszkópot, a pontos fajmeghatározás érdekében.
A kalászos gabonák gyomviszonyait még elsősorban az áttelelt, T1-T2-es gyomnövények határozzák meg. Virágzik a tyúkhúr, a különböző veronikafajok és már kellőképpen megerősödött a ragadós galaj. Ahol eddig még elodázták a gyomirtást, ott itt van ennek az ideje. A napraforgó-árvakelés még nem jelent meg, de ha az időjárás tendenciája nem változik, a talajok felmelegedése ezt is lehetővé teszi majd.
Az őszi káposztarepce növekedése is töretlen, nem zavarja az éjszakai fagy, itt-ott megkezdődött a szárba indulás folyamata. A növényállományok többsége jó beállottságú, kevés a téli fagykárosodás, helyenként inkább bujának tekinthető. A repce korai kártevői közül a repce-szárormányos kisebb-nagyobb rajzásingadozásai ellenére folyamatosan jelen van: párosodnak, rakják petéiket, van, ahol már az első lárvakelés is megkezdődött, annak ellenére, hogy csak most indul be igazából a növények szárnövekedése.