Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az idei koronavírus-járvány Hollandia után Magyarországon is jelentősen visszavetette a virágkertészetek működését. Sajnos nagy az esélye annak, hogy a termesztők által már megtermelt, készre nevelt termékek idén aligha találnak gazdára. A díszkertészetek jelentős részének egész évre szóló bevétele veszhet el, amely jórészt a tavaszra időzített vágottvirágok, hajtatott tulipánok, nárciszok, árvácskák, százszorszépek, kaspós petúniák, muskátlik eladásából származik, olvasható a Nébih oldalán.
Csatlakozva a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közös, a dísznövénykertészek megmentésére irányuló kezdeményezéséhez, a Nébih is szolidaritásáról biztosítja az ágazat szereplőit. Ennek szellemében a hivatal arra hívja fel a dísznövényt vásárolni szándékozók figyelmét, hogy a hazai termékek legbiztosabb lelőhelyei a hazai kertészetek és árudák.
A Nébih honlapján megtalálható azon magyar székhelyű dísznövényszaporítóanyag-termesztők (DT) és -nagykereskedők (DN) neve és címe, akik a Nébih közhiteles nyilvántartásában szerepelnek. A forgalmazói listán helyet kaptak a legjelentősebb egy- és kétnyári dísznövénytermesztők, a szabadföldi évelő- és vízinövény-termesztők, a dísznövény vetőmagtermesztők, valamint nagyszámú díszfaiskola. A "nyilvántartásba vett dísznövény szaporítóanyag termesztők és nagykereskedők" folyamatosan frissülő listája az alábbi linken érhető el.
Tekintettel arra, hogy a listán szereplők mindannyian a Nébih és a növénytermesztési hatáskörben eljáró kormányhivatalok rendszeres ellenőrzése alatt állnak, termékeik garantáltan megfelelő minőségűek, forgalmazói tevékenységük jogszerű, és a vásárolt termékekhez szaporítóanyag-kísérő okmányt tudnak biztosítani.
A jelenlegi helyzetben különösen fontos, hogy a hazai díszkertészeket a Magyarországon termesztett virágok vásárlásával lehet a leginkább támogatni. Mindenkinek érdemes tehát odafigyelnie arra, hogy vásárláskor lehetőleg ne a külföldi eredetű árukat emelje le az áruházak polcairól. A termékek csomagolásáról általában leolvasható a származási helyük, de erre utalhat az idegen nyelvű megnevezés vagy a külföldön kiállított növényútlevél is.