Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács megírta, hogy a Nébih 2020. március 23. napján kelt határozatában engedélyezte a Pyregard rovarölő permetezőszer szükséghelyzeti felhasználását
- almában bimbólikasztó(Anthonomus pomorum) ellen
- cseresznyében és meggyben foltosszárnyú muslica(Drosophila suzukii), cseresznyelégy(Rhagoletis cerasi) és keleti cseresznyelégy(Rhagoletis cingulata) ellen
- kajsziban és szilvában kártevő molyok, levéltetvek és levélbolhák ellen
- bogyós gyümölcsűekben foltosszárnyú muslica(Drosophila suzukii) ellen
- hajtatott és szabadföldi paprikában, valamint hajtatott és szabadföldi paradicsomban ázsiai márványospoloska(Halyomorpha halys) és zöld vándorpoloska(Nezera viridula) ellen

A FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács arra is felhívta a termelők figyelmét, hogy a szükséghelyzeti engedéllyel rendelkező növényvédő szer felhasználása mindenki számára csak saját felelősségre, valamint a felhasználást engedélyező határozatban leírtak figyelembevétele és betartása mellett történhet!
A permetezések időpontjáról a felhasználók a kezelések megkezdése előtt kötelesek tájékoztatni a területileg illetékes megyei kormányhivatal növény- és talajvédelmi hatáskörben eljáró járási hivatalát!
A Nébih határozata innen tölthető le.