Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Vasárnap reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, vasárnapi (2020.06.07.) napon.
2020.06.07. vasárnap: Erőteljes gomolyfelhő-képződés várható az ország középső felén jobban összeálló felhőzettel. Naposabb időben inkább csak a Délnyugat-Dunántúlon és a keleti határvidéken lehet bízni. Már délelőttől kezdődően többfelé kell ismétlődő záporokra, zivatarokra számítani, utóbbiakat elsősorban felhőszakadás kísérheti. Az előbb említett naposabb részeken kisebb - de nem nulla - a csapadék esélye. A déli szél országszerte megélénkül, sőt olykor meg is erősödik, de zivatarok körül viharos széllökések is várhatóak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 29 fok között alakul. Késő estére 16 és 22 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Fronthatás nem veszi igénybe szervezetünket.
A következő napok várható időjárása
2020.06.08. hétfő: A sok, főként gomolyfelhő mellett legalább néhány órás napsütés mindenhol várható, tartósabban vastag felhőzet az Alföldön és északnyugaton lehet. Többfelé, akár már reggel is kialakulhat zápor, zivatar, a Kisalföldön azonban jóval kisebb a csapadék esélye. Főként a Dunától keletre helyenként felhőszakadás is lehet. A kezdetben délies szél egyre nagyobb területen északnyugatira fordul, az Észak-Dunántúlon pedig tartósan élénk lesz. Intenzív csapadékhullás idején erős vagy viharos lökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 28 fok között várható.
2020.06.09. kedd: Már éjszaka is sokfelé felhős lesz az ég, a keleti, északkeleti tájakon pedig párásság, köd is képződhet. Napközben erőteljes gomolyfelhő-képződés várható, a rövid napos időszakok lesznek jellemzőek. Dél felől egy záporos, zivataros zóna vonul át az országon, éjjel inkább délen, napközben már többfelé kell csapadékra számítani. Zivatar, intenzívebb záporok keleten valószínűbbek. A Kisalföldön megélénkül az északias szél, másutt többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatar környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17, a legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 27 fok között várható.
Friss híreink:
Ez zseniális: így pótolná a rizsföldekről hiányzó munkásokat a nagy kínai gépgyártó
A kínai dróngyártó XAG felpörgetné a drónok alkalmazását az ország mezőgazdaságában, hogy a csúcsidőszakban lehetővé tegye az éjszakai vetést is. A megoldás a termelés hatékonyságának növelése mellett az ágazatot sújtó munkaerőhiányra is megoldást kínálhat.
Megint felbukkant a veszélyes kártevő Magyarországon
Az igazi májusi eső a hónap utolsó hétvégéjén sem érkezett meg. Helyette folyamatosan élénk, időnként viharos szél hideget szállított. A hónap időjárása kb. 2 Celsius-fokkal elmaradt a sokévi átlagtól, az év eddig lehullott csapadékából az ország mezőgazdaságilag meghatározó területein pedig legalább 120-130 milliméter hiányzik. Már most kijelenthető, hogy a kalászos gabona és őszi káposztarepce termése alulmúlja tél végén várt kilátásokat. Növény egészségügyi szempontból mindezek következtében a növénykórtani helyzet kedvezőnek mondható, inkább a rovarkártevők jelenléte a domináns, írta dr. Aponyi Lajos növényvédelmi előrejelzésében.
Mi történik a magyar dinnyeföldeken? Évről évre kevesebb a termés
2014 óta látványosan csökken a görögdinnye termésmennyisége Magyarországon. Olyannyira, hogy míg hat évvel ezelőtt 219 ezer tonna volt a betakarított összes termés, addig 2018-ban már csak mindössze 179 ezer tonna. A lejtmenet egyik oka valószínűleg az évről évre egyre szélsőségesebb időjárás, a csapadékmentes napok számának folyamatos növekedése, illetve az egyre gyakrabban előforduló késő tavaszi fagyok.