Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az elmúlt időszakban esett csapadéknak köszönhetően nemcsak a Pilisi Parkerőben, hanem országszerte is megjelentek a gombák, olvasható az Infostart oldalán. A gyűjtéssel kapcsolatban Mészáros Péter, a parkerdő szóvivője, először arra hívta fel a figyelmet, hogy az embernek tisztában kell lennie azzal, milyen gombát szeretne gyűjteni.
- hívta fel a lelkes gombarajongók figyelmét a szóvivő.
Mint mondta, a leggyakoribb a Budapest-környéki erdőkben az őzláb, a rókagomba, a galambgomba, illetve a tinóru gombák, köztük pedig az ízletes vargánya, amely a barna kalapjával elég feltűnő jelenség a természetben. Mészáros Péter kitért arra is, hogy külön engedély nélkül az állami területek többségéhez hasonlóan a Pilisi Parkerdőben is csak két kilogrammnyi ehető gombát lehet gyűjteni személyes felhasználásra. Ha valaki ennél többet szeretne gyűjteni, vagy értékesítési céllal gyűjtené, akkor ahhoz külön engedély szükséges. Mindemellett fontos észben tartani, hogy vannak olyan gombák is, amelyek - bár ehetőek - védettek, így tilos őket gyűjteni.
Aki rendelkezik gombaismerettel, vagy ebből szakvizsgát is tett, annak nem szükséges, de az egyszerű természetjáróként gyűjtött gombát mindenképpen érdemes szakértővel bevizsgáltatni. Általában a piacokon vannak szakértők, akikhez oda lehet vinni a gyűjtött gombát, és meg lehet győződni arról, hogy biztosan nem mérgező gombát fogunk-e elfogyasztani, tette hozzá Mészáros Péter.