Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Évente 4500-4700 hektáron termelnek görögdinnyét Magyarországon, ennek kétharmada Békés megyében található, amit Szabolcs-Szatmár-Bereg megye követ - mondta Ledó Ferenc. Hozzátette, kisebb területen még termelnek az országban, például Baranya, Heves és Tolna megyében. A szakember kitért arra is, hogy a dinnyetermesztők száma folyamatosan csökken hazánkban, a termőterület pedig az elmúlt 5-6 évben 5000 hektárról 4500 hektár körülire apadt.
Az idei évvel kapcsolatban Ledó Ferenc közölte, a kiültetések április 10-15 között kezdődtek a déli területeken, majd április vége - május eleje körül Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Nehezen indult a szezon, a korai ültetésekben ugyanis komoly károkat tettek a fagyok, a május rendkívül hideg volt, így több helyen kötési problémák jelentkeztek. Emiatt az igazi szezon 7-10 napot késett, így mennyiségi görögdinnye csak a héten várható a piacokon, illetve a boltokban.
Az elnöktől megtudtuk, hogy a héten már nagy mennyiségben lesz magyar dinnye a hazai boltokban és piacokon. Így az áruházláncokban is elindul a magyar áru, de valószínű, hogy a napokban még párhuzamosan jelen lesz az import is és a hazai is, de várhatóan július 10-15 -től már csak magyar dinnyét lehet kapni a különböző elárusító helyeken. Ledó Ferenc hangsúlyozta, az árakat és a minőséget nagymértékben befolyásolja az elkövetkezendő időszak időjárása, az árakat a kereslet - kínálat határozza meg. Mivel a többi nyári gyümölcsféléből a fagyok miatt kevesebb lesz, ezért, ha az időjárás kedvező lesz jó piacra számíthatnak a dinnyetermelők - tette hozzá.