Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Szerda reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szerdai (2021.03.31.) napon.
2021.03.31. szerda: A napsütés mellett keleten sok, nyugaton csak kevés gomolyfelhő képződik. Csapadék nem várható. Mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet kora délután 18 és 25 fok között változik, északkeleten lesz a hűvösebb, nyugaton a melegebb. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: A magasban történő melegedés miatt melegfront jellegű panaszok előfordulhatnak.
A következő napok várható időjárása
2021.04.01. csütörtök: Fátyol- és gomolyfelhők mellett a Tiszántúlon és az északkeleti megyékben néhány, máshol több órára kisüt a nap. A déli óráktól az Északi-középhegységben és az északkeleti megyékben zápor, zivatar előfordulhat. A déli, délnyugati szél többfelé megélénkül, zivatar környékén erős vagy viharos széllökés is lehet. A délutáni órákra 19 és 25 fok közé melegszik fel a levegő, az északkeleti megyékben lesz a hűvösebb.
2021.04.02. péntek: Szakadozott felhőzet mellett többórás napsütésre számíthatunk, elszórtan zápor, zivatar kialakulhat. A délnyugati szél északnyugatira, északira fordul, és többfelé megerősödik, a középső országrészben néhol viharossá fokozódik. A minimum-hőmérséklet 6, 12 fok között várható. A csúcshőmérséklet 13, 23 fok között valószínű, az északkeleti megyékben lesz a hűvösebb.
Friss híreink:
Új trend ütötte fel a fejét a magyar juhászoknál: már nem a húsvétra gyúrnak
Egy évtizeddel ezelőtt még a legtöbb juhászatban úgy ütemezték a bárányok születését, hogy azokat húsvét előtt értékesíthessék, elsősorban az olasz vásárlók részére, mostanra azonban már nem ez az elsődleges szempont a gazdaságok többségében. Jelenleg a korábbiakhoz képest magas a felvásárlási ár, de a juhászok állítják: nem marad náluk több pénz, mert közben nagyot emelkedtek a takarmányárak, illetve többet kell költeniük más, a tenyésztéshez vásárolt anyagokra is.
Jönnek az új beruházások az agráriumban: több hitelre lesz szükség
Bár a mezőgazdaság és az élelmiszeripar hagyományosan válságállóbb a többi ágazatnál, a pandémia itt is éreztette hatását. Az állattenyésztésben szerényebb termeléscsökkenés mutatkozott, a koronavírus-járvány hatásai azonban elsősorban ebben az ágazatban mutatkoztak meg - mondta az Agrárszektornak Harnóczi György, az OTP Agrár főosztályvezetője. Hozzátette, pillanatnyilag az alacsony felvásárlási árak és az elszállt takarmány-alapanyag árak okoznak komoly problémát a termelők számára, biztató azonban, hogy a sertés és a baromfi esetén is megélénkült a kereslet, az árak pedig emelkedni kezdtek. A szakemberrel emellett arról is beszélgettünk, hogy a 2019-es évhez képest miként változott az agrár hitelállomány 2020-ban, illetve előrejelzéseik szerint mi várható a hitelállományok tekintetében 2021-ben.
Igazi csodaszer rejlik a magyar földekben: itthon alig kell, külföldre viszik a javát
A húsvéti étkezések elmaradhatatlan szereplője a torma, azt azonban kevesen tudják, hogy a hazai termesztés nagy múltra tekint vissza, a Hajdúságban termelt gyökér "hajdúsági torma" néven ugyanis 2009-ben oltalom alatt álló eredetmegjelölést kapott - mondta az Agrárszektornak Hunyadi István, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezető igazgatója. Hozzátette, az itthon termelt torma keresett exportcikk, és habár a belföldi szükségleteket jórészt tudjuk fedezni, a termés nagyobb része - átlagosan 10 ezer tonna évente - exportra kerül.