agrarszektor.hu • 2022. február 23. 07:45
Reggelig, kora délelőttig többnyire erősen felhős lesz az ég, és több helyen valószínű többnyire gyenge intenzitású eső, zápor, északkeleten havas eső, havazás is - derül ki az Agrárszektor szerdai (2022.02.23.) országos középtávú előrejelzéséből. Jó lenne kimenni a földekre, de nem tudja vigyen-e magával gumicsizmát? Permetezne, de lehet, hogy lesz szél? Eljött a betakarítás ideje, de nem biztos benne, hogy ezt a meteorológia is így gondolja? Segítünk! Mutatjuk, milyen időjárás várható a mai, szerdai (2022.02.23.) napon.
Szerda reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szerdai (2022.02.23.) napon.
2022.02.23. szerda: Reggelig, kora délelőttig többnyire erősen felhős lesz az ég, és több helyen valószínű többnyire gyenge intenzitású eső, zápor, északkeleten havas eső, havazás is. Már délelőtt elkezdődik nyugat felől a felhőzet csökkenése, általában többórás, a Tiszántúlon ennél kevesebb napsütés valószínű. Ekkor a keleti megyékben elszórtan, másutt egy-egy helyen lehet zápor, jégdarazápor, a Tiszántúlon és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében zivatar sem kizárt. A Tiszántúlon élénk délnyugati, másutt erős, helyenként viharos északnyugati szél lesz a jellemző.
A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 9 és 14 fok között várható, de a tartósabban felhős Tiszántúlon 4 és 9 fok között valószínű.
Késő estére 0, +5 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Okkludálódó front vonul át felettünk, emiatt mind a hideg- mind pedig a melegfrontra érzékenyek szervezetét megterheli az időjárás. Ezért sokaknál tapasztalható fejfájás, koncentrációs-zavar, vérnyomás-ingadozás.
A következő napon várható időjárás
2022.02.24. csütörtök: Hajnalra a keleti határnál köd, illetve alacsonyszintű rétegfelhőzet képződhet, amelyek feloszlását követően napos időre számíthatunk csapadék nélkül. Késő délután nyugat felől fátyolfelhőzet érkezik. A déli, délkeleti szél többfelé megélénkül, a Kisalföldön meg is erősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -7 és +1, a csúcsérték többnyire 7 és 14 fok között várható.
Friss híreink:
Véget értek a békeévek: nehéz idők várnak a magyar gazdákra
Ha megnézzük az élelmiszer-gazdaság elmúlt 20 évét, akkor ki lehet jelenteni, hogy volt egy 8-10 éves békeidőszakunk, amit a helyén kell értékelnünk - mondta Hollósi Dávid az év első Portfolio Agrár Klubján. A Takarékbank Zrt. ügyvezető igazgatója, a Magyar Bankholding Csoport Agrár és Élelmiszeripari üzletág vezetője előadásában értékelte a 2021-es évet a mezőgazdaság és az élelmiszeripar szempontjából, bemutatta, hogy hogyan teljesítettek az egyes ágazatok, illetve beszélt arról is, mi várható 2022-ben, illetve a következő években az ágazatot illetően.
Vallottak a szakértők: drámai a helyzet a magyar agráriumban, nem látni a kiutat
2021 egyértelműen a drágulások éve volt, kezdve a brutális gabonaár-robbanással, amelyet az inputanyagok, az energiaköltségek, az építési alapanyagok, illetve a benzin árának soha nem látott emelkedése követett. Mostanra elmondható, hogy a magyar agrárium szinte minden szereplőjét érintette valamilyen szinten, és valamilyen formában a drágulás, és habár stagnálásról még most sem beszélhetünk, nehéz megjósolni, mire számíthatnak a gazdák 2022-ben. A Portfolio Agrár Klubon megtudhattuk, hogy a 2021-es év után, hogyan alakulhatnak a gabonaárak idén, milyen inputanyag árakra készülhetnek a gazdák, illetve összességében mi vár az állattenyésztőkre és a növénytermesztőkre 2022-ben. Hogyan reagálhatnak a gazdálkodók a mezőgazdaságban jellemző hullámzásokra, váratlan eseményekre? A boltokban és a fogyasztókon hogyan fog lecsapódni az agráriumban bekövetkezett árrobbanás? A kérdések jogosak, a válaszok pedig meglepőek!
Különleges magyar hús tarolhatja le a boltokat: egész Európát meghódíthatja
A gyepek természetvédelmi kezelésében nagy szerepet kapnak az őshonos magyar szürke szarvasmarhák és a házi bivalyok. Létüknek és munkásságuknak köszönhetően ismét gazdag élővilágnak adhatnak otthont a Nemzeti Parkok, ahogyan az évszázadokkal ezelőtt is megfigyelhető volt.