Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A biológiai termékek közül a biostimulátorok segítenek beindítani a növényekben és azok biológiai környezetében zajló természetes folyamatokat, amelyek kiegészíthetik a meglévő gazdálkodói gyakorlatokat a megfelelő minőségű termés elérése érdekében. A kutató-fejlesztő vállalatok kitartó munkájának és azok innovatív technológiájának köszönhetően a mikroorganizmusok eltarthatósága és kinyerése mára már könnyebben megoldott a por- vagy mikrokapszulázott formulációkkal. A nitrogénmegkötő baktériumokat tartalmazó termékek népszerűségéhez hozzájárult az elmúlt évek nitrogén árainak drasztikus változása, amely felhívta a gazdálkodók figyelmét a nitrogénveszteségek csökkentésének szükségességére - írja közleményében a Corteva Agriscience.
Az endofita baktériumok (például a Methylobacterium spp.) olyan, a természetben is előforduló szervezetek, amelyek bejutva a növényi szövetekbe, a föld feletti növényi részekben szabadon mozogva, a légköri nitrogén megkötésével biztosítanak nitrogént a növény számára, attól függően, hogy mekkora a talajban az elérhető nitrogén-készlet.
Ahhoz, hogy a baktérium készítményeket a lehető leghatékonyabban tudják alkalmazni a termelők, érdemes figyelembe venni azokat az ajánlásokat, amelyek elősegítik a baktériumok növénybe való bejutását, kolonizációját, valamint a megfelelő működésüket. Ehhez olyan növényállományra van szükség, amely aktív növekedési fázisban van, megfelelő zöldtömeggel rendelkezik, amelyen keresztül a kijuttatott baktérium könnyedén bejut a növény föld feletti részeibe. Fontos, hogy egészséges növényállományba történjen a kijuttatás, stresszmentes időszakban, amely az őszi kultúrák esetében egy héttel a tavaszi fagyok elteltével, tavaszi kultúráknál pedig a magas hőmérséklet okozta stressz előtt javasolt. A baktérium a nyitott sztómákon keresztül jut be a növénybe, ezért nagyon fontos, hogy a kijuttatás 25 °C alatt, a kora reggeli vagy a késő esti órákban történjen. Mindemellett az is nagyon fontos, hogy körültekintően kell eljárni a más növényvédő szerekkel történő keverhetőséget tekintve és minden esetben érdemes betartani a gyártói utasításokat.