Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A szövetség közleménye szerint a 12,5%-os fehérjetartalmú búza indikatív exportára a fedélzetre szállítva (FOB) októberre 240 dollár/tonna, novemberre 245 dollár/tonna, decemberre pedig 250 dollár/tonna. Ezek az adatok a szövetség tagjainak körében végzett felmérésen alapulnak, akik Oroszország teljes gabonaexportjának 80%-át képviselik. Eduard Zernin, a szövetség vezetője a Reutersnek nyilatkozva kifejtette:
A szakszervezet tagjai megállapodtak abban, hogy kiszámítják és a piac bocsátják az árirányvonalakat a tisztességes exportárfolyamokról alkotott elképzeléseink alapján, figyelembe véve a növekvő termelési költségeket, a magas kamatlábakat és a fizetési késedelmeket.
Hozzátette, hogy az egyes exportőrök dönthetnek arról, követik-e a közzétett árak által nyújtott iránymutatást. Hangsúlyozta, ez a lépés várhatóan hozzájárul a tisztességesebb és átláthatóbb árképzési gyakorlatok kialakításához az orosz búzaexport piacán.
A Reuters két, az ügyet közvetlenül ismerő forrása szerint a minisztérium a múlt héten arra kérte az exportőröket, hogy ne adjanak el búzát tender útján nemzetközi vevőknek a tonnánkénti 250 dolláros minimálár alatt. Ez gyakorlatilag egy alsó árszint bevezetését jelenti. Az indikatív árak rendszeres közzététele a világ legnagyobb búzaexportőrének első kísérlete arra, hogy saját árképzési mechanizmust hozzon létre az exportra. A szövetség korábban azzal vádolt egyes exportőröket, hogy túl sok búzát adnak el túl alacsony áron.