Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Péntek reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, pénteki (2025.04.04.) napon.
2025.04.04. péntek: Gomolyfelhős, napos, száraz idő valószínű. Az északkeleti szél csak helyenként élénkül meg.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 22 fok között alakul.
Késő estére 9 és 14 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Fronthatás nem terheli szervezetünket.
A következő napon várható időjárás
2025.04.05 szombat: A fátyol- és gomolyfelhők mellett általában többórás napsütés várható, majd észak felől egy markáns hidegfront felhőzete vonul át az ország fölött. Elsősorban az ország keleti felén valószínű zápor, északkeleten, keleten helyenként zivatarok is lehetnek. Az északi, északnyugati irányba forduló szél sokfelé megerősödik, sőt viharos széllökések is előfordulhatnak. Délután jellemzően 14, 21 fok valószínű.
Friss híreink:
Komoly csúszásban vannak a termelők - mi lesz így az idei burgonyával?
Noha Magyarországon az elmúlt évtizedekben visszaesett a burgonya termőterülete és termésmennyisége, most mintha megfordulni látszana ez a trend: 2025-ben 300-400 hektárral nagyobb területen ültethetnek burgonyát a magyar termelők, mint egy évvel korábban. A korai vetésű fajtákat még sikerült időben a földbe juttatni, a kései vetésűek ültetése azonban a csapadékos március miatt 2-3 hetes csúszásban van. Az Országos Burgonya Szövetség és Terméktanács azonban optimista az idei évet illetően, nem gondolják, hogy az elmúlt hetek időjárása veszélyeztetné az ellátást. A hétvégére és jövő hétre mondott fagyok ugyanakkor még komoly - és kellemetlen - meglepetést hozhatnak az ágazat szereplőinek.
Így lesz sikeres a tavaszi kalászosok termesztése: erre megéri odafigyelni
A tápanyag-utánpótlás fontos szerepet játszik a növénytermesztésben, és régiónként változik. A tavaszi kalászosok esetében a foszfor és kálium megfelelő utánpótlása segíti a gyökérfejlődést, és a talaj vizsgálata alapvető a tápanyagigény meghatározásában. A műtrágyák alkalmazása mellett fontos a fenntarthatóságra és környezetvédelemre is figyelni, így a szerves és ásványi trágyák a jövőben fontos szerepet játszhatnak. A talaj pH-jának és szerkezetének javítása alapvetően meghatározza a tápanyagok felvehetőségét és a növények fejlődését.
A tavaszi fagy okozhatja a magyar gyümölcs vesztét? Beüthet a baj idén
A gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő, és ezt a kockázatot tovább növeli az enyhe tél és a korai kitavaszodás. Az elmúlt években rendre már a februári hónapban elkezdődnek a virágzások, ami azért probléma, mert ekkor már a mínusz 1-2 fokos lehűlésekre is nagyon érzékeny a növény, így komoly károkat szenvedhet el a termés - mondta el az Agrárszektor megkeresésére Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnök-ügyvezetője.
A Pénzcentrumról és a HelloVidékről ajánljuk:
Komoly változásokat sürget a WHO Magyarországon: csak így kerülhető el az összeomlás?
Számos egészségügyhöz köthető kihívással küzd ma Magyarország, és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint ezek hosszú távú kezelése csak átfogó, megelőzésközpontú és fenntartható megközelítéssel lehetséges. Dr. Haris Hajrulahovic, a WHO Magyarországi Irodájának vezetője a Pénzcentrumnak adott, exkluzív interjújában beszélt a hazai egészségügy állapotáról, a krónikus betegségek és az egészségtelen életmód következményeiről, az öregedő társadalom kihívásairól, valamint a szervezet által javasolt fejlesztési és finanszírozási irányokról. Az interjúban beszéltünk az együttműködések lehetőségeiről, nemzetközi jó gyakorlatokról és arról is, hogyan válhat Magyarország egészségügyi rendszere igazságosabbá és ellenállóbbá a következő években.