Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán a digitális mezőgazdaság terén fejlesztik az oktatási és kutatási tevékenységet, ennek fontos lépése az új szak elindítása. A képzés átfogó módon lefedi a precíziós mezőgazdaság minden aspektusát, de különösen nagy hangsúlyt fektet a drónos monitoring oktatására, ami várhatóan a közeljövő leggyorsabban fejlődő precíziós technológiája lesz. A drónok használatának elméletéről és gyakorlatáról mindhárom félévben egy-egy kurzust tartanak. Ezen felül az adatelemzés lépéseit és módszereit is elsajátítják a hallgatók, mert a jövőben a mezőgazdaságban képződő adatok óriási értéket jelentenek majd, amit elsősorban a gazdálkodóknak kell hasznosítani.
A képzést kivételesen felkészült oktatók végzik: az SZTE Mezőgazdasági Kar munkatársain túl a Természettudományi és Informatikai Kar három oktatója (Dr. Mucsi László, Dr. Szatmári József, Dr. Tobak Zoltán) és a Mérnöki Kar egy oktatója (Dr. Farkas Ferenc). A drónos kurzusok irányítója a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezetője, egy nemzetközi elismertségű szakember Dr. Restás Ágoston. A precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök képzés erőssége az is, hogy széleskörű együttműködést építettek ki olyan cégekkel, amelyek a precíziós gazdálkodás egy-egy területén világszínvonalú szolgáltatásokat nyújtanak, vagy nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő tevékenységet végeznek, így például a KITE Zrt.-vel, az Axiál Kft.-vel, a Bugaci Aranykalász Zrt.-vel, a Krivaja doo-val, a MyActionCam Magyarország Kft.-vel és az AgroWay Kft.-vel.