Készül a hungarikumtörvény

agrarszektor.hu
Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára, a hungarikumokról szóló békéscsabai konferencián elmondta, hogy a hazai értékekre alapozva építik fel a fejlesztési stratégiát. A konferencia helyszíne sem volt véletlen, az Európai Bizottság ugyanis nemrég védelme alá vette a békési pálinkát, valamint a gyulai és csabai kolbászt.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Hozzátette, akkor tudunk önállóak maradni a világban, ha vigyázunk értékeinkre. Mivel az előző kormány teljes mértékben kiszolgálta a globalizációt, a válság el tudott mélyülni. A jövőben a helyi közösségekre kell alapozni a stratégiát, mivel azoknak alapját érte támadás, s legyengítette annak ellenállását. Fontosnak tartja, hogy évezredes hagyományaink segítségével képesek vagyunk fejlődni, így amíg génbankjaink őrzik a régi fajtákat, addig a jövőnk biztonságban van.

Ezt már mások is észrevették, nem volt véletlen, hogy egyes multik komoly és elég tisztességtelen érdeklődést mutattak a tápiószelei génbank irányába, de ezt időben sikerült megakadályozni. Azzal is harcolhatunk a világgazdaság nyomása ellen, ha nem elavult tevékenységként gondolunk a mezőgazdasági művelésre. Ángyán József elmondta, nem véletlen a multik élelmiszer-biztonság elleni hadjárata, hiszen érdekük rejlik benne. Sokkal jobb egy helyi élelmiszer, mint egy távoli import, mivel gyakorlatilag ellenőrizhetetlen, milyen hatások érik azt út közben.

Az államtitkár úr elmondta, hogy már készül, és nemsokára a parlament elé kerül a hungarikumtörvény, melyben rögzítik a fejlesztési stratégiát, és megnevezik a helyi, megyei, nemzeti és Kárpát-medencei értékeket. Aki megfelel majd a rögzített feltételeknek, és betartja a szabályokat, adókedvezményben részesül és támogatásokat kaphat.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?