Űrbéli adatok: a jövő energiaellátásának kulcsa?

agrarszektor.hu
Az űrkutatások alternatív felhasználási lehetőségeiről beszéltek szakértők az idén Montrealban megtartott Energia Világkonferencián (WEC). Nem csak a Föld energiaellátásának optimalizálására, és energiaforrások felkutatására, de a mezőgazdaságban dolgozók számára is fontos adatokat szolgáltathatnak a műholdak - írja a New York Times.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A konferenciát megnyitó Steve MacLean, a kanadai űrügynökség (CSA) elnöke beszédében elmondta, a világűr egyelőre kiaknázatlan terület, amiről még keveset tudunk, de bizonyos, hogy a Föld energiaellátásában, valamint a klímahelyzet meghatározása során komoly hasznát vehetjük még a kutatásoknak.

A világűrben tapasztalható jelenségek, mint például a neutroncsillagok megértése segítheti a Földön tapasztalható energiahiány megoldását - tette hozzá MacLean. Az űrbe fellőtt műholdak olyan adatokat szolgáltatnak, melyek segítségével új energiaforrások fedezhetők fel, ellenőrizhető a klímaváltozás, valamint nyomon követhető az energiaellátás és -felhasználás.

Jelenleg mintegy olyan 70 műhold kering az űrben, melyek a "Föld jövőjét kutatják", azonban az elnök szerint ez 10 éven belül a 300-at is elérheti.

James R. Drummond, a Dalhousie University professzora egy olyan projekten dolgozik, amely a világűrből monitorozza a kibocsátott szén-monoxid mozgását. Ezzel az eljárással például észlelhetővé és nyomon követhetővé válnak a különféle tüzek. Idén nyáron például az oroszországi erdőtüzeket vizsgálták, és igazolták, hogy a lokális levegőszennyezésnek globális hatásai vannak.

A műholdak által szolgáltatott adatok a potenciális zöldenergia projektek fejlesztői számára is hasznosak lehetnek. Segítségükkel megállapítható például, hogy elegendő-e a napsugárzás Afrika bizonyos területein ahhoz, hogy napenergiával működtetett vízszivattyúk létesítése kifizetődő legyen.

Egy szoftver segítségével az energiaüzemek akár 8 napos, NASA által szolgáltatott adatokkal ellenőrizhetik teljesítményüket, de a talaj nedvességtartalmáról is információkkal szolgálnak a gazdaságok számára, mellyel akár a terméshozam is növelhető.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?