Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A pénzintézet elemzése szerint Kína nem lesz képes tartani azt a növekedési ütemet, amit 1980-2003 között produkált, amikor 57 millió tonnával növelte húsfogyasztását, ami a világ teljes fogyasztásnövekedésének felét jelentette. Ezzel az egy főre eső évi húsfogyasztás Kínában 54 kilogrammra emelkedett, ami bőven meghaladja Japán 46 kilóját, illetve a világátlag 40 kg-t.
Kína népességnövekedési ütemének csökkenése, melyet az egygyermekes családtámogatási rendszernek köszönhetnek, szintén arra enged következtetni, hogy a jövőben nem lesz ilyen mértékű a húsfogyasztás növekedése.
A bankház elemzői szerint azonban Oroszország, Brazília és Indonézia fogyasztásnövekedése sem lesz képes pótolni a kínai lassulást, illetve csak részben. Ráadásul a lassulás nem csak a húspiacot érinti, de közvetetten, a takarmánynövényeken keresztül a gabonaszektort is.
A húsfogyasztás szerkezete is várhatóan változni fog Kínában, ahol az életszínvonal emelkedésével párhuzamosan egyre több marhát fogyasztanak majd, szemben a globális trenddel, mely fehérhúsok iránti keresletnövekedést mutat.
Európában a 1990 óta évi 1,9 százalékkal csökkent a marhafogyasztás, míg a baromfi iránti kereslet évente 1,4 százalékkal nőtt, így mára az összes húsfogyasztás háromnegyedét adja. Észak-Amerikában, hasonló trendek folytán 65 százalékos a baromfik részaránya a húsokon belül.