Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A világszerte erős kereslet és a készletek csökkenő szintje egyre feljebb tolja az árutőzsdei árfolyamokat. Januárban - az élelmiszerek és az energia árának emelkedésével járó kockázatot jelezve - ismét feljebb kúszott a globális fogyasztói árindex.
A Reuters Jeffries CRB index a különböző ágazatok eltérő teljesítménye mellett csekély emelkedéssel zárta a hetet. Szokás szerint a puha áruk muzsikáltak a legjobban, közülük a gyapot és a kávé vitte a prímet. Együtt masírozott tovább a négy nemesfém, miután az ezüst és az arany felocsúdott a 2011 eleji eladások után, a platina és a palládium pedig az autóiparban jelentkező erős keresletnek köszönhetően parádézott - írja a Gazdasági Rádió.
Az energia iránt növekvő kereslet továbbra is 100 dollár felett tartja a Brent nyersolaj hordónkénti árát, a WTI nyersolaj árfolyama viszont a cushingi szűk keresztmetszet torzítása miatt 90 dollár alatt lebeg.
A gyapot árfolyamának erőteljes ingadozása ezen a héten nagy meglepetésre azzal folytatódott, hogy először került egy font termék ára két dollár fölé. A szűkös kínálat és az erőteljesen meglóduló globális kereslet együttes hatására tülekedve igyekeznek a pamutfeldolgozók az alapanyagot lekötni, így az árak másfelé nem is indulhattak, csak felfelé. A világ termelése 2011-ben várhatóan emelkedni fog, mert az árakra reagálva a gazdák várhatóan többet ültetnek, és fokozzák a termelést. Ebből adódik, hogy az elkövetkező hónapokban nyilván ismét felépülnek a globális készletek, ami határidős árakban is kifejeződik, hiszen például a decemberi lejárat ára jelenleg 70 centtel alacsonyabb, mint az azonnali.
A múlt heti rekordok után a szója, a búza és a rizs piacán a befektetők ezen a héten realizálták nyereségüket, miközben a magas árak miatt csökkent az export kereslete. A világ legnagyobb exportőreként nyilvántartott Brazília szójatermelése az idén minden bizonnyal átadja a múltnak az előző évi rekordot, mert a csapadékhelyzet vártnál jobban alakult. A búza árának a közel-keleti békétlenség és az északi vetésterületet és így az őszi vetést Kínában sújtó szárazság támaszt jelent.