Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A bank elemzésében megkérdőjelezi a meteorológusok előrejelzését, miszerint az Ausztráliába tavaly megkérkezett, és azóta az ország keleti részén árvizeket, míg nyugaton szárazságot okozó időjárási anomália enyhülne.
A La Nina árvizet hozott Ausztráliába, és szárazságot Dél-Amerika és az Egyesült Államok termőföldjeire, amelyek közül egyik sem kedvez a búzának. A kínai ültetvények több mint felét, mintegy kétmillió hektárnyi területen sújtja az időjárási jelenség által okozott aszály.
A Rabobank a jelenség elhúzódására számít idén, ami további gabonapiaci áremelkedést vetít előre. A kedvezőtlen időjárás jelentősen ronthatja a búzatermés minőségét is, különösen Ausztráliában, Kanadában és Németországban, komoly esőzések miatt. Ezzel szemben Oroszországban a szárazság okozhat idén is problémákat.
A jelenlegi La Nina légköri hatásait tekintve az elmúlt száz év körülbelül harmadik legerősebbje, míg a Csendes-óceánt hűtő hatása közepes-erősnek számít. A Csendes-óceáni térségben a La Nina- és az El Nino-jelenség váltakozása jellemző. Utóbbi rendszerint éppen ellentétes hatással van Délkelet-Ázsiára és Ausztráliára: aszályokat okoz.
Múlt héten a brit meteorológiai szolgálat közölte, hogy a La Nina akár még két hónapig is meghatározhatja időjárásunkat. A British Wheather Services vezető meteorológusa szerint, ha nagyon elhúzodik a jelenség, komoly bajokkal kell szembenéznünk.
Az időjárási anomália összefüggésben van az északi féltekén megfigyelhető hideg telekkel, valamint az egyre hosszabbá váló indiai monszunnal is, a dél-amerikai esőzésekkel, és az Ausztráliát sújtó ciklonokkal.
Ausztráliában a tavalyi szárazság az ország búzatermésének 40 százalékát, hozzávetőleg 4,7 millió tonnát vitte el.