Jelentős a csökkenés az EU gabonakészleteiben

agrarszektor.hu
Az Európai Unióban négyéves mélypontra csökkenhetnek a gabonakészletek a 2011/2012-es értékesítési év végére ágazati elemzők szerint - írja az MTI.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Az uniós tartalékok tavaly csappantak meg jelentősen, amikor Oroszország a nagy szárazság miatt leállította exportját, s helyére mások "ugrottak be" jó üzletek reményében. Emiatt csak mérsékelt volt a készletek feltöltése.

A Nemzetközi Gabonatanács (IGC) is azt tudatta néhány napja, hogy az unió 27 tagországában 28,2 millió tonnás készlet várható a 2011/12-es idény végére az egy évvel korábbi 31,7 millió helyett. 2009/2010-ben a készletek még 47 millió tonnát tettek ki.

A készletek csökkenése miatt az árak további emelkedése várható gabonapiaci elemzők szerint. Ezt támasztják alá az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön közzétett adatai: márciusban árnyalatnyit tovább emelkedtek a globális élelmiszerárak, a már harmadik hónapja tartó emelkedést az váltotta ki, hogy drágultak a növényi olajok és a gabonafélék, és további áremelkedés várható.

 

forrás: MTI/HVG

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?