Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A FAO főtitkára, Jose Graziano da Silva érdeklődését és egyben támogatását fejezte ki Francois Hollande javaslatával kapcsolatban, mely azt a célt tűzte ki, hogy stratégiai készletek létesítésével növeljék a nemzetközi élelmiszer ellátás biztonságát. “A FAO stratégiájához kiválóan illeszkedik a biztonsági tartalékok képzése, mely hatékonyan hozzájárulhat az élelmiszerárak stabilitásához." - nyilatkozta da Silva, aki az októberben esedékes kínai látogatása során tárgyalásokba kezdeményez az ügy előmozdítása érdekében. Kína jelenleg az egyik legjelentősebb állam, mely saját stratégiai tartalékokkal rendelkezik, csak ezen a héten mintegy 400 ezer tonna szóját adott el.
A főtitkár egy római találkozón nyilvánította ki támogatását, melyen Norberto Yauhar argentín mezőgazdasági minszterrel tárgyalt. Argentína nem mellesleg 1 millió tonnányi tartalékot tart fenn mind kukoricából, mind búzából, ráadásul komoly hangsúlyt fektet ezek fenntartására. Yauhar korábban már folytatott az ügyben tárgyalásokat a kínai kormánnyal, egyelőre kétes sikerrel. Nem ilyen egyöntetű azonban a stratégiai tartalékok ötletének fogadtatása. A világ második gabona exportőreként számontartott Ausztrália például arra figyelmeztetett, hogy a tartalékok akár vissza is üthetnek az árakra illetve a termelésre. Valószínűtlennek tűnik az USA támogatásának elnyerése is, mely a második világháborút követő évtizedekben kísérletezett hasonlóval, ám végül elvetette ennek lehetőségét.