Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A hivatal tájékoztatása szerint a növényi termékek ára ez év szeptemberében 26 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. Ezen belül a gabonafélék ára 29,8 százalékkal emelkedett. A búza ára átlagosan 64 600 forint volt tonnánként, ami 32 százalékkal haladta meg az előző év szeptemberit, a kukorica ára hasonló mértékben nőtt, elérve a 61 300 forintos tonnánkénti árat. Az ipari növények árindexe 14,1 százalékkal emelkedett, ezen belül az olajos növények ára 25,5 százalékkal nőtt. Ez elemzők szerint előrevetíti a takarmányok, a liszt, majd a kenyér, illetve az étkezési olaj további jelentős drágulását.
A zöldségfélék termelőiár-indexe szeptemberben 24,8, a gyümölcsöké pedig 8 százalékkal emelkedett. A gyümölcsök csoportján belül az alma és a szőlő értékesítése jelentős. Amíg az előbbi termék ára nem érte el az előző évi értéket, addig az utóbbi terméknél 15,6 százalékos árnövekedés volt tapasztalható. A vágóállatok termelői ára 13,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A vágósertés felvásárlási ára 419 forint volt kilónként, 25,7 százalékkal haladva meg az előző évi szeptemberi szintet. A vágómarha ára a tavaly szeptemberi magas növekedés után kis mértékben csökkent, a vágóbaromfié 9 százalékkal növekedett.
Szeptemberben az állati termékek ára az élő állatokénál sokkal kisebb mértékben, mindössze 4,4 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához viszonyítva. A tej ára 3,7 százalékkal csökkent, a tojásé viszont 34,9 százalékkal nőtt.
Hozzáértők úgy vélik: a mezőgazdasági termékek árának idei drasztikus emelkedése erőteljesen hozzájárul az idei, éves szinten hat százalék körüli inflációs ráta kialakulásához.