Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A helyettes államtitkár a konferencián felszólalásában kiemelte, Magyarország célja megőrizni mezőgazdasági és vadon élő növényeinket és azok genetikai anyagát. Ez utóbbi folyamatos, magas szintű génmegőrzési munkával lehetséges. E cél megvalósítása érdekében lett önálló intézmény a tápiószelei Növényi Diverzitás Központ és gödöllői Haszonállat-génmegőrzési Központ. Ezen intézmények munkája képezi az alapját a hazai génmegőrzésnek, emellett regionális koordinációt is végeznek. A NöDiK őrzi mezőgazdasági célú növényeink szaporítóanyagait, míg a Pannon Magbank a vadon élő növényeinkét.
Tóth Katalin fontosnak nevezte, hogy a GMO-k termesztése tekintetében Magyarország egyértelmű és határozott álláspontot képvisel, és a zéró tolerancia elvét követi. A minisztérium meggyőződése, hogy csak így lehet elérni azt a célt, amit e tekintetben az új Alaptörvény is megfogalmaz, azaz a magyar mezőgazdaság GMO-mentességének megőrzését. Az ülésen résztvevő hazai szakértők több témakörben (a GMO-k felhasználásának társadalmi és gazdasági hatásai, a GMO-k engedélyezésével kapcsolatos kockázatértékelési útmutató kidolgozása) vállaltak vezető szerepet annak érdekében, hogy nemzetközi szinten is olyan döntések szülessenek, amelyek összhangban állnak a GMO-kal kapcsolatos magyar törekvésekkel, és hosszú távon sem veszélyeztetik hazánk GMO-mentességének fenntartását.