2024. november 21. csütörtök Olivér

Cél a GMO-mentességünk megőrzése

agrarszektor.hu
Tóth Katalin, a Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára elmondta, az idei Biodiverzitás Konferencia kiemelt témája, hogy hogyan lehet integrálni a természetvédelmi szempontokat más területekre, például a fenntartható fejlődés stratégiájába, a klímastratégiába, közlekedés-fejlesztésbe, agráriumba. Az iparnak, a közlekedésnek, a mezőgazdaságnak ugyanúgy kötelessége hozzájárulni a biológiai sokféleség csökkenésének megállítása érdekében tett erőfeszítésekhez, mint a természetvédelemnek. A genetikai erőforrások tekintetében pedig nemzetközi szinten kell kidolgoznunk azokat a szabályokat, melyek lehetővé teszik, hogy a kutatók, cégek hozzáférjenek a genetikai erőforrásokhoz - áll a minisztérium közleményében.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A helyettes államtitkár a konferencián felszólalásában kiemelte, Magyarország célja megőrizni mezőgazdasági és vadon élő növényeinket és azok genetikai anyagát. Ez utóbbi folyamatos, magas szintű génmegőrzési munkával lehetséges. E cél megvalósítása érdekében lett önálló intézmény a tápiószelei Növényi Diverzitás Központ és gödöllői Haszonállat-génmegőrzési Központ. Ezen intézmények munkája képezi az alapját a hazai génmegőrzésnek, emellett regionális koordinációt is végeznek. A NöDiK őrzi mezőgazdasági célú növényeink szaporítóanyagait, míg a Pannon Magbank a vadon élő növényeinkét.

Tóth Katalin fontosnak nevezte, hogy a GMO-k termesztése tekintetében Magyarország egyértelmű és határozott álláspontot képvisel, és a zéró tolerancia elvét követi. A minisztérium meggyőződése, hogy csak így lehet elérni azt a célt, amit e tekintetben az új Alaptörvény is megfogalmaz, azaz a magyar mezőgazdaság GMO-mentességének megőrzését. Az ülésen résztvevő hazai szakértők több témakörben (a GMO-k felhasználásának társadalmi és gazdasági hatásai, a GMO-k engedélyezésével kapcsolatos kockázatértékelési útmutató kidolgozása) vállaltak vezető szerepet annak érdekében, hogy nemzetközi szinten is olyan döntések szülessenek, amelyek összhangban állnak a GMO-kal kapcsolatos magyar törekvésekkel, és hosszú távon sem veszélyeztetik hazánk GMO-mentességének fenntartását.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?