Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Bustyaházai László (K+F stratégiai igazgató, igazgatósági tag, UBM Csoport) elmondta, hogy a takarmányipar hatalmas fejlődésen ment keresztül. A tudásháttere kifejezetten előnyévé válik a hazai állattenyésztésnek.
Nem vagyunk lemaradva, sőt, ugyanazon a színvonalon vannak a magyar cégek, mint bármely európai vagy akár amerikai takarmányos cég. A takarmányiparnak az lesz a legnagyobb kihívása, hogy a hatékonyság a költségoptimalizálását és az ennek való megfelelésnek kell a metszetét megtalálni valahol.
Lázár Miklós (Sales Director Cargill CAN Eastern Europe) kiemelte, az additívok szerepe óriási és elérhetők minden gazdának, ráadásul hatalmas a lehetőségeket tartogatnak. Ezek olyan termékek, amelyek a biológiai funkciókat támogatják, ráadásul költséghatékonyak is. Ez egy új piac Magyarországon, amire a vállalatnál is próbálnak építeni. Szerinte a jövő az emberben és a tudásban rejlik. Enélkül nem lehet hiteles egyetlen cég sem. Nem egyszerű jó embert találni.
Percze Rajmond (ügyvezető igazgató, Agroloop Hungary Kft.) a kerekasztal-beszélgetés során elmondta, hogy a vállalatnál a gyártási folyamatok egy ipari méretű, automatizált fekete lárva-farm zárt és szabályozott körülményei között történnek. Az üzem főbb folyamatai során a lárvák etetőanyagának előállítása, szaporítás, nevelés/hizlalás és feldolgozás történik. Kizárólag takarmány célra készítünk belőle fehérjét és zsírt.
A mi termékeink és tevékenységünk amellett, hogy hatékonyságot növelnek, még a fenntarthatósági mutatókat is tudják javítani.
A hazai egyetemekkel közös együttműködés egy kiemelkedő feladat. A takarmányoktatás és a takarmányozás területén van olyan úttörő történetünk, amit közösen, több takarmányos céggel csináltunk. Az UBM cégcsoport 3 hazai és 8 külföldi egyetemmel és 4 kutatói egyesüléssel, nemzetközi céggel van együttműködésben. Ezt folyamatosan kell működtetni, hogy a kihívásoknak meg lehessen felelni
- vélekedett Bustyaházai László.
Minket a megosztóság tehet vonzóvá sokaknak. Maga a rovar és a fenntarthatóság nevű „képződmény” is megosztó. Akik nem undorodnak a témától és tudnak velük azonosulni, azoknak ez vonzó lehet. Mi szeretjük ezt a világot és szeretnénk olyan körülmények között élni 10, 20 és 50 év múlva is, mint amilyenben most is tesszük. Ezért mindent meg kell tenni
- hangsúlyozta Percze Rajmond
A kerekasztal-beszélgetés során szóba került a karbonlábnyom kérdése is. A karbonlábnyom egy környezetvédelmi mutató, amely a termékek teljes életciklusa során felmerülő, szén-dioxid egyenértékre vonatkoztatott környezetkárosító hatásokról nyújt információt.
Ha az agrárágazatban bármit el szeretnénk érni az állattenyésztés negatív környezeti hatásainak csökkentése érdekében, akkor fejlesztéseket tekintve a takarmányozás területét szükséges prioritásként kezelni. Ebben pedig nem vagyunk lemaradva Európában, de jó lenne eljutni egy olyan szintre, mint például, ahol a dánok vannak
- vélekedett Bustyaházai László.
A Portfolio Agrárszektor 2023 konferenciáról eddig megjelent cikkeink:
Képek forrása: Agrárszektor