Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Két új pályázati felhívást tett közzé a Miniszterelnökség kedden. A Vidékfejlesztési Program keretében meghirdetett, új pályázatokkal az állattenyésztők 14 milliárd forintra, míg a növénytermesztők 3,8 milliárd forintra pályázhatnak - közölte a Miniszterelnökség.
Az állattenyésztők a 14 milliárd forint keretösszegű felhívás alapján az alacsony létszámú állatfajták esetében az eredeti tartási-, takarmányozási körülményekhez hasonló feltételek megvalósítására, valamint a genetikai állomány megőrzésére pályázhatnak. A 100 százalékos intenzitású támogatás a tenyésztőszervezet által elismert állatállományra vehető igénybe.
A Miniszterelnökség kiemelte: Magyarországon rendkívül fontos a ritka és veszélyeztetett növényfajták genetikai erőforrásainak és a mikroorganizmusoknak a megőrzése. A Miniszterelnökség a mostani felhívással a növénytermesztési és kertészeti ágazatban dolgozóknak nyújt lehetőséget arra, hogy felkutassák és megőrízzék ezeket a növényfajtákat. 3, 8 milliárd forint keretösszegben, 100 százalékos támogatási lehetőséggel, 5 éves kötelezettségvállalással.
A közlemény szerint az állattenyésztési ágazatban érintett gazdák, illetve tenyésztők elsőként 2016. február elseje és 2016. február huszonnyolcadika között, a növénytermesztési és kertészeti ágazatra vonatkozó felhívásra elsőként 2016. április elseje és 2016. május másodika között, kizárólag elektronikus úton nyújthatják be pályázatukat és kifizetési kérelmüket a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) honlapján. Ezt követően a következő év azonos időszakában lesz lehetőség másodszor pályázni.
A kötelezettségvállalás kezdete mindkét pályázati lehetőség esetében, a benyújtástól függően 2016. január elseje vagy 2017. január elseje. A felhívásokat részletesen a Széchenyi 2020 weboldalán és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) gondozásában megjelent kézikönyvben lehet megismerni.