Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A legnagyobb nyertesei a mezőgazdasági termelők lesznek annak a 151 milliárd forintos vidékfejlesztési pályázati felhívásnak, amelyet az élelmiszer-feldolgozás fejlesztésére az elmúlt év végén jelentetett meg a Miniszterelnökség - állapította meg sajtótájékoztatóján Kis Miklós Zsolt, a tárca államtitkára. Egyénileg maximum 500 millió forintra lehet pályázni február 15-től, de összefogva (konzorciumban) legfeljebb 1,5 milliárd forintra is igényt tarthatnak a piaci szereplők.
Akik mezőgazdasági termelőnek minősülnek, üzemmérettől függetlenül pályázhatnak, de az élelmiszeripari cégek közül csak a mikro- és kisvállalkozások férhetnek be a VP-be. A közepes és a nagyméretű cégek a GINOP-ból, illetve a hazai költségvetésből kaphatnak majd forrásokat, de e támogatási konstrukciók részletei egyelőre nem ismertek. A kormány a VP-ből és a GINOP-ból élelmiszeripari fejlesztésekre összesen mintegy 300 milliárd forintot szán, amelyből a VP-forrás 206 milliárdot tesz ki. Ez utóbbi keretből írt ki 151 milliárdnyi támogatást 2015 végén a Miniszterelnökség.
A 151 milliárdos pályázati felhívás az értéknövelést és a piacra jutást segítő beruházásokra, illetve az erőforrás-hatékonyságot javító technológiai fejlesztésekre koncentrál. A tárca arra biztatja a gazdálkodókat, hogy lehetőleg összefogva, térségi-regionális feldolgozók létesítésére nyújtsanak be pályázatokat, mert "minél nagyobb egy feldolgozó, annál versenyképesebb lehet az árversenyben" - fogalmazott az államtitkár.
A gazdálkodóktól azt követelik meg, hogy legalább egy lezárt pénzügyi évük legyen és összárbevételük minimum 50 százaléka a mezőgazdaságból származzon. Általános előírás, hogy a támogatásintenzitás a közép-magyarországi régióban 40 százalékos, mindenhol másutt 50 százalékos lehet. A nyertes pályázóknak a fejlesztéseket legfeljebb két év alatt kell megvalósítaniuk és minimum öt évig kell fenntartaniuk. Gyuricza Csaba, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke a napokban azt közölte, hogy a 151 milliárdnyi forrásból körülbelül 5 ezer pályázatot támogathatnak.