Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A koronavírus-járvány okozta bizonytalanságok a gazdaság minden szektorát érintették, leginkább a turizmus és a vendéglátás területén szembesülnek kihívásokkal a cégek. Az OTP Bank újabb üzleti megoldásokat kínál a fejleszteni kívánó vagy kihívásokkal küzdő vállalkozások számára, tudhattuk meg a bank közleményéből.
- mondta Dancsné Engler Bernadett, az OTP Bank Mikro- és Kisvállalkozási Főosztályának vezetője.
A Széchenyi Turisztikai Kártya esetében a kiemelt mértékű állami támogatás révén a vállalkozások kamat- és kezelési költségmentesen juthatnak hitelhez és a kezességi díjhoz, valamint a bírálati díjhoz is teljes mértékű díjtámogatást kapnak. A konstrukció keretében maximum 250 millió forint hitel igényelhető, akár ingatlanfedezet nélkül. Az 1, 2 vagy 3 éves futamidőre igényelhető folyószámlahitel szabad felhasználású.
A járvány miatti bizonytalanságok, munkaerőhiány, valamint a tavaszi aszály és a fagykárok után az agráriumnak is nehéz év a 2020-as. A pandémia miatti új kihívásokra az OTP Bank gyorsan reagált, elsők között tette elérhetővé a különböző gazdaságélénkítő programokra épülő hitelkonstrukciókat az ágazatban tevékenykedő vállalkozásoknak. Ezek közül most újabb érhető el a hitelintézetnél szeptember 28-tól, hétfőtől.
- ismertette a konstrukciót Szabó István, az OTP Agrár ügyvezető igazgatója.
A Beruházási Hitel Plusz konstrukció az agrár vállalkozások fejlesztési elképzeléseinek megvalósítását segítheti, így különösen a meglevő kapacitások bővítését, az új kapacitások kiépítésének finanszírozását. Szabó István hozzátette, hogy az OTP Bank már a járványhelyzetet megelőzően is élen járt a Széchenyi Program kereteiben elérthető hitelezésben. A bank a jelenlegi helyzetben kiemelten fontosnak tartja, hogy a piac meghatározó szereplőjeként a gazdaságélénkítő programokba folyamatosan bekapcsolódva továbbra is biztos partnere legyen a vállalkozásoknak.
A konstrukciókhoz a Magyar Nemzeti Bank biztosít refinanszírozási forrást a Növekedési Hitelprogram Hajrá keretében. A program lebonyolításában a bankok mellett a Magyar Turisztikai Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság és a KAVOSZ Pénzügyi Szolgáltatásokat Közvetítő Zártkörűen Működő Részvénytársaság vesznek részt.