Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Bene Zoltán elmondta, hogy a Karintia Kft. Egy országos integrátor cég, ami komolyan veszi a szója és a kalászos növények integrációját. A vállalat biztosítja a gazdák számára a növényvédő szert, a saját genetikájú vetőmagot és a műtrágyát, de szívesen adnak ajánlatot a megtermelt terményre is. A szakember az Agrárszektor 2020 Konferencián beszélt arról, hogy a koronavírus-válság őket is komolyan érintette, erre pedig hasonló választ adtak, és a szokásos óv- és megelőzési intézkedéseken felül minden héten egy komoly, nanotechnológiás fertőtlenítést eszközöltek az irodáikban.
Bene Zoltán beszélt arról is, hogy a Karintia Kft. két szegmensben is meghatározó a hazai piacon a vetőmagszektort illetően, kalászos és szója vetőmagban. A vállalkozás a Mauthner cégcsoport része, ami nagyon komoly genetikai háttérrel tudja őket ellátni, ugyanis két európai hírű nemesítőház is tartozik hozzájuk, ezért a cégvezető joggal érezheti úgy, hogy kivételes helyzetben vannak.
A szakember elmondta, hogy a vírusválság komolyan érinti a vetőmagszektort is, mert vannak olyan vetőmagok, amelyek külföldön kerülnek feldolgozásra. A Karintiánál az év elején még nem voltak biztosak benne, hogy a vetőmagok kezeléséhez szükséges, külföldi gyártású szerek megérkeznek-e Magyarországra.
- mondta Bene Zoltán.
A szakember beszélt arról is, hogy a következő szezonban szójavetőmagból hiány lehet a piacon, de azt még nem lehet tudni, hogy ez még csak néhány keresett fajtára fog-e vonatkozni, vagy az egész szójavetőmag-szektorra. Az biztos, hogy Szlovákiában és Nyugat-Ausztriában nagyon komoly gondok vannak már a diaportés megbetegedések miatt, de a magyar helyzet felméréséhez túl kevés tapasztalat áll rendelkezésre, mondta Bene Zoltán.
A Karintia Kft. cégvezetője szerint az új uniós támogatási rendszer a szójának egy komoly lendületet fog adni, és a KAP következő ciklusában az ökológiai irány fel fog erősödni. A szójánál ökológiai termesztéssel pedig ugyanolyan - ha nem jobb - termésátlagok érhetőek el, mint a hagyományos termesztési módszereknél. Kelet-Ausztriában biotermesztéssel már magasabb termésátlagokat tudnak elérni, mint hagyományos módon, és emiatt az ottani értékesítési árak is lényegesen magasabbak. Bene Zoltán elmondta, hogy Magyarországon is vannak már olyan gazdaságok, amik az ő genetikáikkal komoly eredményeket tudnak elérni, és ha ehhez jelentős támogatás fog párosulni, akkor a szója a biotermesztés terén hatalmasat léphet előre.
- jelentette ki Bene Zoltán.