Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Igen gyors ütemben nőttek egyes alapvető élelmiszerek árai: a baromfihús a 2020. decemberihez képest 30%-kal, a növényi olajok 24,5%-kal, a cukor 23,3%-kal, a vaj 19,3%-kal, a marhahús 20%-kal, a kenyér 30,3%-kal, a tojás, a liszt és a zöldségfélék árai 11%-nál nagyobb mértékben emelkedtek - írja a FruitVeb. Nagyjából ennek a termékkörnek az árait fagyasztotta be hatóságilag, átmeneti jelleggel a magyar kormány, de a zöldségfélék egyelőre nem tartoznak ebbe a kategóriába. A lengyel kormány a pénzromlás elleni közdelemben a magyartól eltérő utat választott: nem a hatósági árstop, hanem az ÁFA-csökkentés eszközével próbálja megfékezni az inflációt, ezért a Gazdaságvédelmi Pajzs intézkedéscsomag keretében többek között az elektromos áramra kivetett forgalmi adót 23-ról 5%-ra, az üzemanyagokét 8%-ra, az élelmiszerek eredetileg 5%-os ÁFÁ-ját 0%-ra, valamint a műtrágyák 8%-os forgalmi adóját is 0%-ra csökkentette.
A tavasz kiemelkedő agráreseménye: Agrárium Konferencia Kecskeméten
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújts a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméret? gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!Magyarországon a decemberi inflációs adat 7,4% volt a KSH pénteken kiadott közleménye szerint, ami 2007 óta a legmagasabb ráta. Ez nagyjából megegyezik a novemberi adattal, tehát legalább nem gyorsult tovább az árak emelkedése, de a magas infláció egyelőre stagnál. Októberben még 6,5, szeptemberben 5,5, augusztusban pedig 4,9% volt a pénzromlás mértéke. Nálunk az élelmiszerek átlagosan 8%-kal drágultak, a 2021-es évben mért, uniós módszertan szerinti teljes évi infláció pedig 5,2% volt. Németországban decemberben 5,3%-os inflációt mértek, viszont itt az előző hónaphoz képest (4,8%) gyorsult a pénz értékvesztése - a teljes 2021-es évre vetített infláció várhatóan 3,1-3,2% lesz. Az energiaáraknál 18,3%-os drágulás következett be decemberben, míg az élelmiszerek átlagosan 6%-kal lettek drágábbak. Hollandiában a decemberi inflációs adat 5,2% volt (40 éves rekord), Spanyolországban pedig 6,7%. Érdekes, hogy egyelőre az olaszoknál csak 3,9%-os decemberi inflációt jelentettek a novemberi 3,7%-ot követően, Romániában viszont a novemberi 7,8%-ot követően decemberben már 8,2%-ot mértek.