Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az agrárium csúcstechnológiai ágazattá vált, tehát nem lehet csak érzésre végezni ezt a munkát. Nagyon komoly alapozó ismeretekre van szükség, és ezt tudja segíteni az oktatás, a kutatás és az innováció - hangsúlyozta Gyuricza Csaba a Portfolio Agrárszektor 2021 konferencián. Nagyon sok alapanyagból már importra szorulunk, zöldségekből, szójából, szántóföldi növényekből. Ezeken a területeken azonban lehet erősíteni az alapanyagok előállításását, ebben az öntözésfejlesztés segíthet a legtöbbet.
A tavasz kiemelkedő agráreseménye: Agrárium Konferencia Kecskeméten
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújt a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméret? gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!Hatalmas kiaknázatlan lehetőségek vannak: a feldolgozóipar, illetve kevesebb szó esik róla ugyan, de a piacra juttatás, a marketing szintén nagyon sok lehetőséget rejt. Ha kihasználják ezeket a lehetőségeteket, és okszerűen használják fel a forrásokat, akkor el lehet érni azokat a célkitűzéseket, hogy felzárkózzanak az európai versenytársakhoz. A fejlődéshez tehát elengedhetetlen a megfelelő oktatás és képzés kialakítása. Gyuricza Csaba elmondta, hogy egy fontos modellváltáson ment keresztül a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem:
Ezt az egyetemek viszont csak akkor tudják elérni, hogy ha nagyon szoros együttműködésben dolgoznak a piaci szférával, a társadalmi élet fontos szereplőivel. Ezért az oktatási programokat kizárólag velük együttműködésben határozzák meg, ahogyan a gyakorlati képzést is, persze az egyetem saját tangazdaság működtetése mellett.
Címlapkép forrása: Portfolio