Christophe Hansen, aki maga is gazdálkodó családból származik, kifejtette, hogy az új mezőgazdasági és élelmezési jövőkép el fog térni a korábbi "Farm to Fork" stratégiától. Az új biztos szerint a gazdák korábban úgy érezték, hogy a fenntarthatósági célokat rájuk kényszerítették, ezért most inkább a közös célkitűzések és törekvések meghatározására helyezné a hangsúlyt.
Tovább kell haladnunk a fenntartható mezőgazdasági és élelmiszeripari rendszerek felé vezető úton. De ezeket a célokat a gazdálkodókkal és az élelmiszerlánc szereplőivel együtt szeretném elérni
- jelentette ki Christophe Hansen.
A biztos tervei között szerepel egy új tanácsadó testület, az Európai Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Tanács létrehozása. A 30 fős testületben helyet kapnak majd a mezőgazdaság, az élelmiszer-ellátási lánc és a civil társadalom képviselői. A cél, hogy ez a fórum segítse a párbeszédet és tanácsot adjon a szakpolitikai kezdeményezésekkel kapcsolatban.
Christophe Hansen hangsúlyozta, hogy az új megközelítés nem jelent forradalmi változást. A Közös Agrárpolitika (KAP) következő, 2028-ban kezdődő ciklusával kapcsolatban inkább evolúciós fejlődést sürgetett. Fontosnak tartja a kiszámíthatóság és stabilitás biztosítását a gazdálkodók számára.
Az egyik lehetséges változtatás, amit az új uniós biztos említett, a területalapú kifizetések degresszívvé tétele. Ez azt jelentené, hogy a hektáronkénti kifizetések fokozatosan csökkennének egy bizonyos üzemméreten felül. A biztos szerint ez az elképzelés támogatásra találhat az Európai Parlamentben, bár a tagállamokat még meg kell győzni. Christophe Hansen figyelmeztetett arra is, hogy az EU következő többéves költségvetésének tárgyalásai során nyomás nehezedhet a mezőgazdasági kiadásokra. Bár hangsúlyozta a mezőgazdaság és élelmiszertermelés stratégiai jelentőségét, elismerte, hogy "nem lesz több pénz a kasszában".