Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
További megyékben bukkant fel a kéknyelv betegség, így a Nébih kibővítette a hatályos megfigyelési és védőkörzeteket az országban. Jelenleg a Somogy megyei Kadarkúton, Niklán, Hedrehelyen, Visnyén, Mernyekéten, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tiszaladányon, a Csongrád megyei Balástyán, illetve a Nógrád megyei Nógrádsipeken és Pilínyen is vannak fertőzött kérődző állományok. A kitörést ezúttal is a vírus úgynevezett 4-es szerotípusa okozta.
Az idén szeptemberben elrendelt intézkedések ezért változatlanul érvényesek, azokat az új kitörés körüli 20 kilométeres körben elhelyezkedő, fogékony állatokat tartó telepek esetében is alkalmazni kell. Az állategészségügyi hatóság az érintett gazdaságok valamennyi szarvasmarhájánál elvégzi a rovarirtó szeres kezelést és a védőoltásban még nem részesült fogékony állatfajok egyedeinek vakcinázását.
A 20 kilométeren kívül eső területeken a vakcinázás nem kötelező, hanem önkéntes alapon kérhető az állományokat ellátó állatorvostól. Ilyenkor a védőoltás alapvetően az állattartó költségére történik, aki állami támogatást is igénybe vehet.
A NÉBIH a betegséggel kapcsolatos tudnivalókról tájékoztató anyagot is készített a gazdáknak. A kiadványt a következő hetekben tízezer példányban juttatják el állattartókhoz, elsőként az érintett megyékben. A tájékoztató elérhető és letölthető a hivatal honlapjáról is. Emellett a mindenkori aktuális elrendelő határozatok, a településlista, valamint a térképek elérhetők a Nébih honlapján.