Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A cég szakemberei szerint az intenzíven hasznosított holstein-fríz állományok takarmányozásában a legnagyobb kihívás a legjobb minőségű és legnagyobb mennyiségű tejtermelést lehetővé tevő energia- és tápanyagellátás. A fejlesztők a tervek alapján a kérődző állatok speciális emésztési mechanizmusának megfelelő takarmányt állítanak össze, egyebek mellett az elterjedt pálmaolaj-alapú zsírkiegészítők kiváltására. A várakozások szerint az új megoldás a hozzáadott magas biológiai értékkel rendelkező komponensnek, a többi közt a lecitinnek köszönhetően az energiapótlás mellett előnyösen befolyásolja az intenzív tejtermelő állományok produktív- és reproduktív tulajdonságait is.
A lecitin fő forrása a szójaolaj, de napraforgóolajból is előállítható. A pálmaolaj az élelmiszer-gyártásban (pl. margariniok), a takarmány-előállításban és a biodízel alapanyagaként is jelentős szerepet játszik. Az Európai Unióban egyre nagyobb az ellenállás a pálmaolajjal szemben. A tervek szerint 2021-re tilos lesz a bioüzemanyagként való hasznosítása, mivel a növény termesztése az őserdők kiirtásával jár. Csak idő kérdése, hogy az egyéb felhasználási célok is visszaszoruljanak. Ami a lecitin forrását illeti, a szójával szemben is ambivalens az öreg kontinens magatartása, mivel Európában kevés terem belőle, az amerikai kontinens ültetvényei pedig döntően génmódosított állományok. Középtávon azonban elfogadhatóbb a takarmányban való alkalmazása.
A Hód-Mezőgazda Zrt. - honlapja szerint - 2800 hektár szántó hasznosítását és művelését végzi. Évente 8-9 ezer tonna kalászos és 7-8 ezer tonna kukorica vetőmagot, valamint saját felhasználásra és partnereinek takarmányt állít elő, sertéstelepet működtet és 1600 tejelő holstein-fríz tehenet tart szaporulatával együtt. A nyilvános cégadatok szerint a Hód-Mezőgazda Zrt. 2017-ben 244 alkalmazottat foglalkoztatott, az értékesítésből származó nettó árbevétele 7,740 milliárd forint volt, amelyből 858 millió forintot tett ki az export. A vállalkozás 408 millió forint adózott eredményt ért el.
A cég által szervezett XXVI. Állattenyésztési és Mezőgazda Napok rendezvény ebben az évben is csütörtök péntek és szombati napokon várja a látogatókat május 9. és 11. között. A tavalyi jubileumi rendezvényen 603 kiállító vett részt, és volt év, amikor 3 nap alatt 60 ezer látogató érkezett ide 27 országból.