Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A britek idén 2 százalékkal haladták meg a tavaly beszállított tejmennyiséget, így 25 éves távlatban nézve a második legerősebb tejpiaci félévet (ami áprilisban kezdődik) tudhatják maguk mögött. A megugrás oka a csapadékos nyár volt.
Az utóbbi években a termelési mélypont Nagy-Britanniában szeptemberben volt, idén azonban kevésbé érződött a termelésvisszaesés a feldolgozók szerint. Ágazati várakozások alapján ősszel és a tél folyamán viszont a tavalyi termelési szint alá eshet a mennyiség. Mindez arra vezethető vissza, hogy idén végre megérkeztek az esők, kedvező volt a fűhozam, így a gazdák a tömegtakarmányokat részesítik előnyben. A tehenek nyári termelési felfutása után ideje lenne elővenni a koncentráltabb takarmányokat, ám ezek drágabbak, mint a rétiszéna vagy szenázs. Mindennek csak mostanában érződik a hatása a termelésre.
Szeptemberben és októberben már ahhoz is túl csapadékos volt az időjárás, hogy a teheneket kiengedjék, mivel ez a legelők állapotának romlásával járt volna. A rétiszéna és a szenázs azonban bőségesen a rendelkezésükre áll, és ez várhatóan így is marad. A brit tehenészetekben a tél folyamán is kevesebb abrakot és koncentrátumot fognak felhasználni az állatok takarmányozására, mint 2018-ban, ami egy extrém száraz, takarmányhiányos évjárat volt. Ez viszont azt jelenti, hogy egységnyi takarmányban kevesebb emészthető energia áll a tehenek rendelkezésére, így a termelésük lassacskán visszaesik, és végül a tavaly szint alatt marad - latolgat a mezőgazdaság és a kertészet fejlesztését felkaroló szakmai szervezet, az Agriculture and Horticulture Development Board tejágazati részlege.