Lerántotta a leplet a NAGISZ: így lehet ma sikeres egy magyar termelő itthon

Lerántotta a leplet a NAGISZ: így lehet ma sikeres egy magyar termelő itthon

agrarszektor.hu
Mind a növénytermesztők, mind az állattenyésztők lehetnek nyertesei és vesztesei az elkövetkezendő éveknek, hiszen mindegyik ágazat nagy kihívásokkal néz szembe. Úgy gondoljuk, akkor lehetünk mi nyertesei ennek a változó világnak, ha a lehető legjobb technológia, a legstabilabb anyagi háttér párosul a legmagasabb szintű szakértelemmel - mondta Pókos Gergely, a NAGISZ Csoport - mely 2024-ben az Év agrárberuházása díjat is megnyerte - igazgatóság elnöke. A szakember egyben kiemelte, beruházások, jól képzett szakemberek és megfelelő technológia nélkül ma már nem lehet sikeresen talpon maradni a mezőgazdaságban.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

A NAGISZ Csoport a magyar mezőgazdaság egyik meghatározó szereplőjeként jelen van a növénytermesztés, az állattenyésztés, a keveréktakarmány-gyártás, a tej- és húskészítmények piacán. Legfőbb termékeik többek között a vágósertés, húshibrid naposcsibe, pulyka napospipe és -tenyésztojás, keveréktakarmányok és premixek, valamint a különböző tej- és hús- és mirelit termékek. Az, hogy hogyan lehet a nehéz idők ellenére is sikeres egy nagy mezőgazdasági vállalat, Pókos Gergely beszélt:

Mind a növénytermesztők, mind az állattenyésztők lehetnek nyertesei és vesztesei az elkövetkezendő éveknek, hiszen mindegyik ágazat nagy kihívásokkal néz szembe. Úgy gondoljuk, akkor lehetünk mi nyertesei ennek a változó világnak, ha a lehető legjobb technológia, a legstabilabb anyagi háttér párosul a legmagasabb szintű szakértelemmel

- fogalmazott Pókos Gergely.

Hozzátette, a vállalatuknál is az elmúlt évek sikerei a jó menedzsmentnek, a jó szakembereknek és a stabil anyagi háttérnek köszönhető. Emellett minden ágazatban megvan a megfelelő technológia.

Jelentős beruházásokat hajtunk végre évről évre, ebben sem szabad elmaradni. Az ágazatban a termelőknek és a feldolgozóknak együtt kell dolgozniuk. Hosszú távon nem lehetnek sikeresek egymás nélkül.

Ez az ágazat lehet versenyképes Európában?

A szakember szerint a tejtermelő ágazat versenyképes Európában annak ellenére is, hogy a klimatikus viszonyok nem kedveznek. Továbbá érdemes azt is tudni, hogy a legeltetéses termelésre nincs lehetőség hazánkban. Az istállós tejtermelés azonban ugyancsak ütőképes lehet, nagy is Magyarországról a nyerstejexport.

A kisebb üzemeknek is van jövője, ha megtalálják azt a specialitást, amit elő tudnak állítani és sikeresek tudnak maradni.

EZ IS ÉRDEKELHET

Címlapkép forrása: Agrárszektor
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?